• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przywracanie domyślnej lokalizacji folderu systemowego "Pobrane" w Windows 10

0 głosów
1,651 wizyt
pytanie zadane 31 października 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Werlock Użytkownik (580 p.)
Dzień dobry wieczór,

ostatnio konfigurowałem sobie system, jedną  z rzeczy na którą wpadłem przy okazji było zmienienie lokalizacji folderu systemowego "Pobrane" z dysku systemowego (SSD 128 GB) na HDDka 1TB, to chyba logiczne, że nie chce gromadzić pobieranych rzeczy na dysku systemowym, szczególnie tak niewielkim.

Kliknąłem w Eksploratorze na Właściwości tego folderu -> Lokalizacja, myślałem że jeśli podam tam D:\ to ten folder zostanie po prostu przeniesiony na dysk D i będzie miał lokalizację: D:\Downloads - niestety, ten folder ma obecnie lokalizację D:\ - czyli cały mój dysk D jest traktowany jako Windowsowy folder Pobrane...

Kiedy chcę przywrócić domyślną lokalizację to pojawia się dość oczywisty błąd: "Nie można utworzyć listy zwykłych podkatalogów w katalogu "D:\".

Kiedy chcę zmienić lokalizację na "D:\Pobrane" - czyli taką jakieś oczekiwałem na początku to pojawia się również oczywisty błąd: "Nie można przekierować obiektu nadrzędnego do obiektu podrzędnego. Określona ścieżka jest nieprawidłowa".

Właściwie to jest zupełna drobnostka, ale jednak mnie czasami irytuje (usunąłem nawet w rejestrze wyświetlanie tego folderu w Eksploratorze, żebym nie musiał na to patrzeć). Mogę utworzyć nowe konto, albo przywrócić ustawienia fabryczne Win 10. Pytanie brzmi - czy nie da się tego naprawić w inny sposób np. edytując coś w rejestrze? Obecne konto jest podpięte pod konto Microsoftu, a nie bardzo mam też ochotę na przywracanie ustawień.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 października 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,760 p.)
Nie łatwiej w ustawieniach np. danej aplikacji ustawić miejsce pobierania, zamiast grzebać w systemie.

Zgaduje że zmieniłeś lokalizacje folderu klikając prawym przyciskiem myszy -  właściwości i na karcie lokalizacja ustawiłeś położenie.
komentarz 1 listopada 2019 przez Werlock Użytkownik (580 p.)
1. Oczywiście tak właśnie robię - np. w Chrome ustawiłem swój własny folder na pobrane pliki. Tak jak mówię - w praktyce to nie przeszkadza, ale czasami drażni mnie świadomość że nie jest wszystko czyściutko w systemie, albo np. jak niektóre instalatory wyświetlają dysk C z normalną ikonką, a dysk D znajduje się w innej zakładce jako folder o nazwie D:\

Kiedyś przy jakiejś okazji jak będę robił format to się naprawi przy okazji.

2. Tak jest, zrobiłem dokładnie tak jak zgadłeś :) Niestety, ta lokalizacja to po prostu D:\ i nie mogę jej przywrócić, ani zmienić na inną.
komentarz 2 listopada 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,760 p.)
Niestety, musisz resetować system (jednak z zachowaniem plików, dokumentów) ;)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 98 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 80 wizyt
pytanie zadane 23 października 2021 w Systemy operacyjne, programy przez TlenekWodoru Początkujący (480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 459 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2019 w Systemy operacyjne, programy przez xKirooo Początkujący (370 p.)

87,907 zapytań

136,494 odpowiedzi

304,314 komentarzy

58,286 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...