• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przywracanie domyślnej lokalizacji folderu systemowego "Pobrane" w Windows 10

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,305 wizyt
pytanie zadane 31 października 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Werlock Użytkownik (580 p.)
Dzień dobry wieczór,

ostatnio konfigurowałem sobie system, jedną  z rzeczy na którą wpadłem przy okazji było zmienienie lokalizacji folderu systemowego "Pobrane" z dysku systemowego (SSD 128 GB) na HDDka 1TB, to chyba logiczne, że nie chce gromadzić pobieranych rzeczy na dysku systemowym, szczególnie tak niewielkim.

Kliknąłem w Eksploratorze na Właściwości tego folderu -> Lokalizacja, myślałem że jeśli podam tam D:\ to ten folder zostanie po prostu przeniesiony na dysk D i będzie miał lokalizację: D:\Downloads - niestety, ten folder ma obecnie lokalizację D:\ - czyli cały mój dysk D jest traktowany jako Windowsowy folder Pobrane...

Kiedy chcę przywrócić domyślną lokalizację to pojawia się dość oczywisty błąd: "Nie można utworzyć listy zwykłych podkatalogów w katalogu "D:\".

Kiedy chcę zmienić lokalizację na "D:\Pobrane" - czyli taką jakieś oczekiwałem na początku to pojawia się również oczywisty błąd: "Nie można przekierować obiektu nadrzędnego do obiektu podrzędnego. Określona ścieżka jest nieprawidłowa".

 

Właściwie to jest zupełna drobnostka, ale jednak mnie czasami irytuje (usunąłem nawet w rejestrze wyświetlanie tego folderu w Eksploratorze, żebym nie musiał na to patrzeć). Mogę utworzyć nowe konto, albo przywrócić ustawienia fabryczne Win 10. Pytanie brzmi - czy nie da się tego naprawić w inny sposób np. edytując coś w rejestrze? Obecne konto jest podpięte pod konto Microsoftu, a nie bardzo mam też ochotę na przywracanie ustawień.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 października 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Nie łatwiej w ustawieniach np. danej aplikacji ustawić miejsce pobierania, zamiast grzebać w systemie.

Zgaduje że zmieniłeś lokalizacje folderu klikając prawym przyciskiem myszy -  właściwości i na karcie lokalizacja ustawiłeś położenie.
komentarz 1 listopada 2019 przez Werlock Użytkownik (580 p.)
1. Oczywiście tak właśnie robię - np. w Chrome ustawiłem swój własny folder na pobrane pliki. Tak jak mówię - w praktyce to nie przeszkadza, ale czasami drażni mnie świadomość że nie jest wszystko czyściutko w systemie, albo np. jak niektóre instalatory wyświetlają dysk C z normalną ikonką, a dysk D znajduje się w innej zakładce jako folder o nazwie D:\

 

Kiedyś przy jakiejś okazji jak będę robił format to się naprawi przy okazji.

 

2. Tak jest, zrobiłem dokładnie tak jak zgadłeś :) Niestety, ta lokalizacja to po prostu D:\ i nie mogę jej przywrócić, ani zmienić na inną.
komentarz 2 listopada 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Niestety, musisz resetować system (jednak z zachowaniem plików, dokumentów) ;)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 646 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 314 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 741 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2019 w Systemy operacyjne, programy przez xKirooo Początkujący (370 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...