• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Moja aplikacja dla programistów i testerów

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
244 wizyt
pytanie zadane 24 października 2019 w Nasze projekty przez Jan Kowalski 1 Początkujący (280 p.)

Cześć wszystkim. Chciałem podesłać linka do mojej strony oraz samego narzędzia które stworzyłem: Filly oraz strona internetowa która wszystko opisuje: http://fill.ly. J

est to wtyczka do Chrome'a (a niedługo również FF i Safari) która działa podobnie jak password managery, ale dla różnych formularzy. Np: pracujemy jako programiścy nad CRUDem w apce do zarządzania szkołą - żeby sprawdzić czy zapisywanie studenta działa musimy często wypełnić fomularz studenta z 10 razy. 

Z użyciem Filly zapamiętujesz raz taki zestaw danych i przywracasz go w mniej niż sekundę jednym skrótem klawiaturowym. Można taki formularz automatycznie przekazać innym członkom zespołu - wystarczy, że zdefiniujemy która domeny są "projektowe".

Zapraszam do użycia oraz do informacji co wam się podoba a co nie!

 

komentarz 27 października 2019 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Wygląda obiecująco w poniedziałek w pracy może się przydać :) Zapamiętuje również pola z plikami?
komentarz 28 października 2019 przez Jan Kowalski 1 Początkujący (280 p.)
Niestety nie da sie technicznie w żaden sposób zapamiętać pliku - jest to spowodowane względami bezpieczeństwa i implementuje to każda przeglądarka. Aczkolwiek też uważam, że byłoby to bardzo wygodne.

Pracujesz w pracy z zespołem nad jednym projektem? Bo jak coś jest tam opcja dzielenia zapamiętanych rzeczy z teamem
komentarz 28 października 2019 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Powinno się dać. Mozesz obiekt typu file przekształcić do Blob a potem do Base64 ;-) i zapisać stringa. Potem za pomoca array buffera stworzyć znów File. Wydaje mi się że sue da.

Niestety narazie nie wszystko mi zapamiętało :/ i miałem problemy z użyciem.
komentarz 28 października 2019 przez Jan Kowalski 1 Początkujący (280 p.)
Ta opcja co napisałeś na pewno by zadziałała, ale po stronie backendu - wtedy spoko - ale mając tylko dostęp z JS do DOM-u? Hmmmm..potestuje, ale szczerze wydawało mi się to zawsze niemożliwe.

Możesz napisać na jakich polach nie zapamiętało? Adres strony jeśli jest dostępna publicznie byłby mile widziany :)

Ogólnie niestety jest wiele pól które technicznie bardzo cięzko obsłużyć - cięzkie pola Ajaxowe (niektóre udało mi się obsłużyć), jakieś tag-pickery, drag-ndropy itp. Oprócz tego pola zbudowane we frameworkach typu ReactJS albo AngularJS nie zawsze działają.

Długa droga przed moją apką, ale mam motywację, żeby to wszystko ulepszyć.

Dziękuje Ci za feedback!
komentarz 28 października 2019 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Hej jestem frontendowcem z 5 letnim doświadczeniem wiec zapewniam Cię ze z plikami też się da. Chyba ze pluginy są jakoś ograniczane. To jedyna niewiadoma poniewaz nigdu nie pisałem plugina.

Moja aplikacja jest w react. Mam jeden znacznik form w którym zmieniaja sie inputy w zależności od kroku. Niestety nie moge wyslac strony. Stworzyło mi wpis jednak jesli chcem go uzyc to nic nie uzupełnia :/
komentarz 30 października 2019 przez Jan Kowalski 1 Początkujący (280 p.)
Faktycznie poczytałem i jest spora szansa, że uda się to zaimplementować. Wtyczki mają sporo ograniczeń, ale mają dostep do całego DOM i więc powinno się to udać.

Dzięki jeszcze raz za cenną sugestię.

 

Co do reacta to niestety jest to bolączka w tej chwili. On totalnie odwraca do góry nogami sposób wypełniania i trochę minie zanim go ogarnę chociaż w 80%.
komentarz 30 października 2019 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
A w jaki sposób obsługujesz formularze ? Akurat mój formularz reactowy nie różni sie prawie niczym względem zwykłego. Może robisz coś źle? Chętnie podpowiem. Projekt jest open source ?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 389 wizyt
+22 głosów
4 odpowiedzi 1,408 wizyt
+17 głosów
10 odpowiedzi 1,053 wizyt

92,581 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,666 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...