• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dziwne dźwięki i zawieszenie PC

Object Storage Arubacloud
0 głosów
65 wizyt
pytanie zadane 23 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez majdanek Użytkownik (600 p.)

Witam serdecznie,

Kilka dni temu kupiłem 32GB pamięci RAM (2x HyperX Fury Black 16GB [2x8GB 1866MHz DDR3 CL10 DIMM). Zrobiłem format, zainstalowałem Windows 10. Wszystko chodziło dobrze. Jednak kiedy np. słucham w tle czegoś na YouTube i jednocześnie gram w jakąś grę to prędzej czy później z głośników wydobywa się buczący dźwięk, a komputer zupełnie się zawiesza. Monitorowałem temperaturę procesora programem CPUID i dochodziła wtedy do 76-79 stopni. Dodam tylko, że na stronie Komputronik w opisie pamięci RAM jest napisane "rodzaj pamięci: DIMM", natomiast na opakowaniu RAM jest napisane UDIMM.

Kiedy na próbę włożyłem moje stare pamięci RAM (2x4GB) to nie spotkałem się z żadnym freezem. 2 tygodnie temu kupiłem także dysk SSD, ale wtedy raczej takie rzeczy się nie działy.

Czym może być spowodowane takie zachowanie? Czy faktycznie wina stoi po stronie pamięci RAM?

Mój komputer:

Płyta główna: GA-970A-DS3P

Karta graficzna Radeon R7 370 4GB GDDR5 256bit

Procesor: AMD FX-6300 Black Edition

RAM: HyperX Fury Black 16GB [2x8GB 1866MHz DDR3 CL10 DIMM (dwa zestawy, razem 32GB)

Dyski twarde: SSD Crucial MX500; HDD Toshiba 1TB

komentarz 23 października 2019 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Sprawdź użycie dysku podczas zawieszek. Też czasami tak mam gdy dysk pracuje na 100%

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 105 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2018 w Sprzęt komputerowy przez qwerty723446 Obywatel (1,750 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 61 wizyt
pytanie zadane 2 dni temu w Sprzęt komputerowy przez m.przywecki Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 3,856 wizyt

92,580 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...