• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Visual Studio Code - kilka pytań

Object Storage Arubacloud
0 głosów
493 wizyt
pytanie zadane 16 października 2019 w Offtop przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Chciałem zapytać o Visual Studio Code.... Chciałbym z niego korzystać z różnymi językami (a więc też różnymi  extensions). Chciałbym użyć VSC do C++ i Rusta, ale też spróbować GOlang i być może inne języki... Jak to wszystko poprawnie skonfigurować? Czy jest jakaś opcja do przełączania się pomiędzy projektami w różnych językach?

Co z debuggerami?

Czy pliki konfiguracyjne można przenosić miedzy VSC w Windows a VSC pod Linuxem?

Jakie dodatki, rozszerzenia do VSC szczególnie polecacie? (głównie dla C++, Rust, Golang, Elixir, Javascript,/Typescript oraz Angular i React) i niezwiązane z tymi językami, a np. do Dockera, GIT-a czy innych narzędzi, np. CI.

Dzięki!
komentarz 16 października 2019 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
VS Code to tylko lekki edytor kodu. Nie lepiej używać VS19?
1
komentarz 16 października 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Na moje potrzeby wystarczy VSC. A VS pełny to spore IDE, które bardziej ukierunkowane jest na języki platformy .NET niż na inne. Choć wiem, że można (Krótko korzystałem z Pythona w VS 2017).

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 16 października 2019 przez obl Maniak (51,280 p.)

Do C++ nie używam VSC więc się nie wypowiem, natomiast jeżeli chodzi o JS, HTML, CSS, Angulara i PHP to już jak najbardziej. Przenoszenie projektów na Linuxa nie stanowi problemu dla wymienionych przeze mnie technologii. Co do C++ to tutaj już pewnie będzie gorzej. Są też różnice w uruchamianiu np. Angularowego projektu tak aby się odświeżał przy zapisie zmian. Generalnie zawsze są jakieś drobniejsze lub nieco cięższe różnice ale generalnie związane z instalacją niezbędnych elementów lub uruchamianiem projektów.

Dla Anuglara mogę polecić ci następujące dodatki:

Angular 8 Snippet

Angular Console

Angular Language Service

Auto Import  - bardzo ułatwia życie

TSLint - dla pisania ładnego kodu (tylko patrz, czy nie instalujesz przestarzałej wersji)

SCSS formatter - chyba nie muszę przedstawiać :)

Visual Studio InteliCode

komentarz 16 października 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Dzięki za polecenie dodatków!

A jak z przechodzeniem pomiędzy różnymi językami / frameworkami? Czy VSC rozponaje po rozszerzeniu/kodzie czy są oddzielne "profile"??

Widziałem na YT jak gość przełączał się jakby między profilami / środowiskami Rust i C++ w VSC... Miał inne narzędzia dla Rust i inne dla C++.
komentarz 16 października 2019 przez obl Maniak (51,280 p.)

Radzi sobie całkiem nieźle i rozpoznaje kod PHP, HTML CSS SCSS Warto zainstalować dodatki do nich, które dla kombinacji Shift+Alt+F automatycznie formatują ci kod (to bardzo ułatwia życie). Pliki JS, JSON, TS (TypeScrit) na prawdę jak zainstalujesz dobry dodatek to działa świetnie. Polecam jak żaden inny twór Microsoftu

Ja w C++ piszę ale nie WSC raczej używam Qt pod Linuksem a i na Windowsie też (też są różnice w niektórych projektach). Używam też VisualStudio 2019 chociaż moim zdaniem strasznie skiepścił się interfejs i jakość pracy na nim już nie ta co kiedyś.

1
komentarz 16 października 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Zostaję jeszcze g++ i cmake.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 257 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2020 w C i C++ przez Tomyslav Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 583 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2018 w C i C++ przez VeNeSky Początkujący (350 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 994 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2018 w HTML i CSS przez icytower Bywalec (2,110 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...