• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy jest to dozwolone w ONP?

0 głosów
55 wizyt
pytanie zadane 4 dni temu w Matematyka, fizyka, logika przez użytkownik1234 Nowicjusz (180 p.)
otwarte ponownie 2 dni temu przez użytkownik1234
Witam. Jutro mam sprawdzian z Odwrotej Notacji Polskiej z którą mam spory problem. Nauczyłem się odczytywać z niej wyniki działeń przy pomocy metody stosów jednak cały czas nie rozumiem jak zamieniać wyrażenie na ONP. Oglądając poradniki znalazłem pewien sposób który wydaje się najłatwiejszy w zrozumieniu ale nie wiem czy jest on poprawny i czy można go używać na sprawdzianch. Chodzi o upraaszczanie działań np. Jak jest zamienić na ONP działanie 5+2*3+(5+2) czy można to zamienić na 11 + 7 I zamienić na ONP jako 11 7 +

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 dni temu przez Patrycjerz Mędrzec (187,390 p.)
wybrane 4 dni temu przez użytkownik1234

Najlepsza

Pewnie nie, gdyż zadanie stałoby się wtedy trywialne, a chyba nie o to chodzi. Znajdź algorytm konwersji i się go naucz. Nie wygląda na bardzo skomplikowany.

komentarz 4 dni temu przez użytkownik1234 Nowicjusz (180 p.)

Dzięki. Uratowałeś mi życie smiley​​​​​​. Teraz wreszcie zacząłęm to rozumieć bo na lekcji nuuczyciel nic nie wspomniał o tym algorytmie który jest tak prosty. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 121 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2018 w Matematyka, fizyka, logika przez must Bywalec (2,880 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 74 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2018 w Java przez ILikeJava Obywatel (1,230 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 149 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2018 w Java przez ILikeJava Obywatel (1,230 p.)
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.Najlepsza odpowiedź

66,984 zapytań

113,890 odpowiedzi

241,331 komentarzy

46,940 pasjonatów

Przeglądających: 238
Pasjonatów: 13 Gości: 225

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...