• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Notacja infaksowa na ONP - sprawdzenie poprawności zapisu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
574 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2018 w Matematyka, fizyka, logika przez must Bywalec (2,980 p.)

Z góry przepraszam za kategorie, nie wiedziałem do której to dać.

Chodzi o wyrażenie, ktore musze przeksztalić na ONP. Wyrażenie to:

(a+b*c/d)*((b+c)/d+e)

Kalkulator podaje: (Zamieniłem litery na liczby, żeby weszło to do kalkulatora)  a=1, b=2 etc.

Wprowadzone wyrażenie w notacji infiksowej:    (1+2*3/4)*((2+3)/4+5)
Wyrażenie w Odwrotnej Notacji Polskiej: 1 2 3 4 / * 2 3 + 4 / 5 + *

Wg mnie powinno być: 

abc*d/+bc+d/e+*

Mógłby ktoś to sprawdzić? Poprzednie przykłady wszystkie dobrze, teraz patrze i nie wiem o co chodzi. 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 stycznia 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
wybrane 12 stycznia 2018 przez must
 
Najlepsza

Twoja odpowiedź jest poprawna. Sprawdź sam. Tamta jest niepoprawnie zapisanym wyrażeniem w ONP, gdyż nie pozostaje jedna liczba na stosie po zakończeniu obliczeń.

komentarz 12 stycznia 2018 przez must Bywalec (2,980 p.)
Ufff... czyli jednak to ogarniam! :D Dzięki wielkie!

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 624 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2019 w C i C++ przez CapitanJack Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 512 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 134 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia 2021 w Matematyka, fizyka, logika przez GoldenRC Nowicjusz (140 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...