• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Urodziny wydawnictwa Helion - 2 za 1

Object Storage Arubacloud
+9 głosów
684 wizyt
pytanie zadane 20 września 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)

Właśnie wystartowała największa w roku akcja rabatowa na Helion.pl - 28 urodziny wydawnictwa. Od 20.09 do 23.09 włącznie można nabyć 2 książki w cenie 1 - przy zakupie dwóch książek tańszą otrzymujemy za 0zł.
 

Promocja urodzinowa
(link programu partnerskiego mojego bloga)

2
komentarz 20 września 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Niestety ceny z kosmosu... drożej niż w Empiku...
komentarz 20 września 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Polecam gdyby ktoś miał ochotę pobawić się z regexp :)

(https://helion.pl/ksiazki/javascript-wyrazenia-regularne-dla-programistow-tomasz-sochacki,wyrjsp.htm#format/d) -> link bezpośredni, jak ktoś jest zainteresowany to polecam link partnerski Mirka.

komentarz 20 września 2019 przez niezalogowany
Mam, posiadam! Również polecam!
komentarz 22 września 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

@Patrycjerz

a tak z ciekawości masz może jakieś doświadczenia z prog. funkcyjnym? Miałem okazję pracować w jednym projekcie z takim właśnie podejściem i przyznam, że nigdy więcej nie chcę w to wchodzić... jakoś to chyba nie moja bajka :)

komentarz 22 września 2019 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

a tak z ciekawości masz może jakieś doświadczenia z prog. funkcyjnym?

Nikłe… Zawodowo programuję w Erlangu, ale nie za bardzo czuję tego paradygmatu, oprócz braku referencji (czyli funkcje z grubsza bezstanowe) oraz używania na masową skalę rekurencji i transformacji (które wywołują funkcje anonimowe na jakieś kolekcji, np. map lub sort).

Od dawna interesowało mnie, czy można pisać pełnoprawny kod funkcyjny w C++. Nasłuchałem się wiele dobrego o tym sposobie programowania, więc tą książką mam zamiar chociaż trochę rozwinąć się w tym temacie.

Tobie też polecam, bo może ten twój projekt nie umiał wykorzystać tego paradygmatu w poprawny sposób.

komentarz 22 września 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Możliwe, tam w sumie problemem było trochę to, że główny architekt projektu to zapalony programista funkcyjny, a ja wpadłem tylko na chwilę do paru ficzerów... ale niesmak pozostał :)

Ale w sumie może zerknę na tą pozycję, co prawda z C++ nie mam obecnie nic wspólnego, ale jeśli książka jest dobrze napisana pod kątem przedstawienia paradygmatu to język jest kwestią poboczną.
komentarz 22 września 2019 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Książka opisuje najnowszy standard C++20, więc tym bardziej mnie ona interesuje. Nie wiem, czy jest dobra. Przeczytałem pierwszy rozdział dostępny za darmo na Helionie i chyba zaryzykuję wydania tych 50 zł. Tym bardziej, że jest ta promocja i sobie coś dobiorę dodatkowego.

Interesuje mnie po części twoja książka o wyrażeniach regularnych. Przyda mi się, jeśli chciałbym ich używać w innych językach? JS się nie boję, więc nie chodzi tu o składnię, ale o uniwersalność.
komentarz 22 września 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Generalnie rozdział 1 i 2 mojej książki jest w zasadzie uniwersalny. Owszem, są pewne drobne różnice w składni regexp między językami, ale jak poznasz dobrze ogólne zasady to takie drobne kwestie szybko znajdziesz w dokumentacji.

Natomiast rozdział 3 i 4 jest nastawiony typowo na JavaScript i opisuję tam różne niuanse specyficzne dla pracy z regexp w tym właśnie języku. Także jeśli chciałbyś książkę wykorzystać pod kątem innego języka to mówię otwarcie, że w zasadzie przyda Ci się tylko 1 i 2 rozdział. Natomiast nawet jeśli chciałbyś poznać regexp w JS to i tak w tej książce zakładam, że czytelnik zna oprzynajmniej w dobrym podstawowym stopniu JS - nie omawiam tam podstaw samego języka, chciałem w książce skupić się wyłącznie na tematyce regexp. Oczywiście omawiam różne metody operujące na regexp, ale nie mówię np. jak tworzyć zmienne w JS, czym są obiekty JS'owe itp.
komentarz 22 września 2019 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Chodzi mi głównie o składnię i założenia, gdyż użycie w danym języku to już formalność. Jeśli mówisz, że ok. połowy książki jest dosyć uniwersalna, to chyba zakupię ją ;) Może kiedyś głębiej wejdę w JS (interesuje mnie głównie Node.js i WebGL), więc ta wiedza nie pójdzie na marne. Sama pozycja też nie jest mega długa, więc nie ma się co nad tym długo zastanawiać.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+5 głosów
7 odpowiedzi 2,963 wizyt
+14 głosów
3 odpowiedzi 601 wizyt
pytanie zadane 15 września 2017 w Offtop przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
+4 głosów
3 odpowiedzi 500 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2018 w Offtop przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...