• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy kurs HTML pana Mirosława jest aktualny i warty przejścia?

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
701 wizyt
pytanie zadane 7 września 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez chamer1 Nowicjusz (180 p.)
zmienione kategorie 7 września 2019 przez Arkadiusz Waluk
Witam chciałbym wiedzieć czy warto przejść kurs HTML z kanału pasja informatyki mimo tego że ma 5 lat.
3
komentarz 7 września 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Tyle już było tematów o tym i zawsze jest mówione to samo, nic się nie zmieniło.

https://forum.pasja-informatyki.pl/387435/kurs-html5-mz

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 września 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Ja mam swoje prywatne zdanie o tych kursach, niezbyt przychylne i nie wynika ono z faktu, że są robione dawno - trudno aby ktoś za friko wciąż je aktualizował, ale nie podoba mi się, że np. w JS pokazuje wiele rzeczy, które nigdy nie były w JS uważane za dobre praktyki... troszkę mam wrażenie, jakby MZ nie miał jakiegoś większego doświadczenia w realnych komercyjnych aplikacjach, ale może się mylę. Gdzieś kiedyś słyszałem, że jest on ponoć wykładowcą w jakimś technikum, nie wiem na ile to prawda, ale moim zdaniem uczyć powinny osoby, które mają min. 2-3 lata komercyjnego doświadczenia, ale jak jest to wiadomo...

Ale nie chcę MZ oceniać, zrobił kursy które w sumie spoko się ogląda, przekazuje jakąś tam wiedzę w podstawowym zakresie i super - chciało mu się, poświęcił czas... ja np. jestem na coś takiego chyba zbytnim materialistą i za friko po prostu mi się nie chce robić takiego zbioru kursów więc tutaj plusik dla MZ.

A co do jakości... powiem nieco przewrotnie - chcesz je oglądać to oglądaj, od czegoś musisz zacząć - mogą to być te kursty albo każde inne. Na początku i tak wiele rzeczy będzie dla Ciebie nowością, zanim faktycznie zaczniesz coś ogarniać to minie trochę czasu i musisz po prostu zacząć pisać własne apki.

Proponuję więc, abyś po prostu zaczął oglądac, czytac i się uczyć małymi kroczkami, a jak już zaczniesz robić jakiś nieco większy projekt to wpadaj śmiało na forum z kodem, np. link GH o wiele osób chętnie Ci zrobi tzw. code review :) To daje na prawdę bardzo wiele.

I na koniec życzę powodzenia i wytrwałości, bo w tej branży wytrwałość to podstawa :)
0 głosów
odpowiedź 8 września 2019 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Czasami ze strasznych materiałów można dowiedzieć się więc, niż z tych nowszych.
–1 głos
odpowiedź 7 września 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Powiem tak. Kurs Pan Mirosława jest jak najbardziej wart obejrzenia. To ze ma 5 lat nie oznacza, że to są starocie i nie warto się uczyć. Znajdziesz tam cenne fundamentalne podstawy, które będą Ci potrzebne do dalszej nauki programowania webowego.
komentarz 8 września 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Mówimy o HTMLu?
komentarz 8 września 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Tak mówię o HTML i CSS.

Swoją wiedzę zdobywałem z różnych źródeł.I może na tym kanale o HTML i CSS nie ma wszystkiego powiedziane lecz uważam ,że jest to bardzo dobrze przekazana wiedza.Która buduje dobre fundamenty.
1
komentarz 8 września 2019 przez Comandeer Guru (601,550 p.)

To ze ma 5 lat nie oznacza, że to są starocie

Tak chciałbym tylko zauważyć, że przez te 5 lat sporo się wydarzyło, np. zniknął HTML5…

–1 głos
odpowiedź 8 września 2019 przez gnu_ewm Gaduła (3,340 p.)
Podstawy się tak bardzo nie zmieniają.
komentarz 8 września 2019 przez Velta Maniak (52,010 p.)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,046 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 164 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,853 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...