• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Chciałbym zadać pytanie dla pana Mirosława. Czy pan kiedykolwiek nagra kurs Pythona?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,044 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2019 w Python przez Pawlak Nowicjusz (120 p.)
Bardzo chciałbym nauczyć się Pythona. Najlepiej, jakby były te same tematy jak w C++, czyli od podstaw do zaawansowanych rzeczy , a nawet więcej, typu: biblioteki: matplotlib, numpy, tkinter, pygame, programowanie obiektowe, łączenie z bazą danych. Byłbym bardzo wdzięczny, jakby seria była nagrana, gdyż zależy mi na nauce tego języka.
komentarz 27 lipca 2019 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
Jak szukasz fajnych poradników to polecam bardzo ten kanał:

https://www.youtube.com/channel/UCCezIgC97PvUuR4_gbFUs5g

od niedawna uczę się Pythona, tutaj gość zarazem omawia podstawy ale też w wnika w nieco większe szczegóły języka, do tego ma też bardzo proste do zrozumienia ( przynajmniej dla mnie ) angielskie słownictwo.

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 26 lipca 2019 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
To się ucz sam, bo Pan Mirosław na pewno nie nauczy Cię do poziomu "zaawansowanych rzeczy", w żadnym kursie nie były takie umieszczone. :) Jak ktoś chce się czegoś uczyć, to raczej musi wziąć sprawę w swoje ręce i umysł, bo biorąc pod uwagę częstotliwość wypuszczania kursów i ich poprawność, to odpowiedni poziom zdobędzie się nie w tym życiu. :P
komentarz 26 lipca 2019 przez Pawlak Nowicjusz (120 p.)
Dobra, może przesadziłem. Chociaż byłyby podstawy, to by było dobrze, takie same, jak C++
2
komentarz 26 lipca 2019 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Na Twoim miejscu to nie liczyłbym na nagranie takiego kursu. Według mnie tych kursów na kanale PI jest w tej chwili zbyt dużo, a dwie osoby nie są w stanie ogarnąć przygotowania takiego materiału w rozsądnym czasie - oczywiście nikomu niczego nie zarzucam, bo wiem że przygotowanie każdego filmu to mnóstwo pracy, wykonywanej w wolnym czasie, równolegle do pracy zawodowej. Mimo tego, weźmy na przykład taki kurs PHP. Jest on realizowany od roku 2014, a do tej pory powstało tylko pięć odcinków. Gdybyś chciał się nauczyć "zaawansowanych rzeczy", a ograniczał się wyłącznie do tych kursów, to nie wiem czy by wszystkim życia starczyło. sad

Więc proponuję nie czekać, tylko próbować się czegoś nauczyć na każdy możliwy sposób. Wiem, że takie ładne kursy kuszą, gdyż podają potrzebne informacje w przyjemnej formie, ale nie ma kursów do wszystkiego. Warto więc próbować szukać informacji w internecie, w razie problemów pytać - w ten sposób się więcej nauczysz, a Twoja nauka nie będzie uzależniona od jednej osoby, która robi dany kurs. smiley

0 głosów
odpowiedź 26 lipca 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Jak umiesz C++ to przesiadka na Pythona nie będzie bolesna. Zadawanie takich pytań na ogólnodostępnym forum mija sie z celem, bo to pytanie tylko do niego. Z tego co wiem nie zagląda tu często,więc proponowałbym kontakt na fb, choć tam tteż marne szanse że odpisze.

0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
3
komentarz 27 lipca 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
  • Ale po angielsku
  • Tego nie tłumaczy Pan Mirosław
  • Nie ma obrazków

crying 

komentarz 27 lipca 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Dobrze powiedziane!

Przy tej liczbie tutków, blogþów, książek, video kursów, itd. do Pythona dziwie się, że ktoś jeszcze pyta o "pomoce" :) Do matplotlib, numpy i pygame jest masa książek.

Na Udemy jest niezły Web Bootcamp Pana Czekalskiego (???) po polsku, tylko web (+ trochę mobile), ale za to dość dokładnie omówiony temat. Kurs kosztuje niecałe 40 zł :)

Podobne pytania

+4 głosów
4 odpowiedzi 700 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 164 wizyt
–2 głosów
1 odpowiedź 934 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...