• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Znajmość fizyki przed studiami informatycznymi

Fiszki IT
Fiszki IT
0 głosów
209 wizyt
pytanie zadane 2 września 2019 w Matematyka, fizyka, logika przez Scorpman Nowicjusz (120 p.)
Witam, dostałem się na studia informatyczne na uniwersytecie, lecz obawiam się fizyki, którą tam zastanę. Miałem ją tylko przez pierwszy rok technikum, więc moja wiedza z tego przedmiotu jest naprawdę uboga. Nie, nie uczyłem się w technikum informatycznym. Chciałem, lecz niestety sprawy tak się potoczyły, że wylądowałem na totalnie innym kierunku. Z matematyką nie mam problemu, zawsze szybko wchodziła mi do głowy, maturę zdałem konkretnie z podstawy. Martwię się o fizykę, co powinienem wiedzieć idąc na studia?

Dodam jeszcze, iż NIE idę na te studia z myślą o zostaniu programistą, lecz grafikiem (jest taka specjalizacja do wyboru na moim uniwersytecie). Grafiki uczę się od wielu lat w domu, znam programy, już nawet zarabiałem na tym, aktualnie szlifuję rysunek, ale jednak chcę mieć jakiś stempel.
komentarz 2 września 2019 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Poważnie idziesz na infę na uniwerku i masz fizę? Dziwne... myślałem, że takie anomalie tylko na polibudach się zdarzają.
komentarz 2 września 2019 przez Scorpman Nowicjusz (120 p.)
Też mnie to zadziwiło, pewnie tylko na pierwszym roku jest, no ale jednak...
komentarz 3 września 2019 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
co to za uniwersytet w takim razie?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 września 2019 przez xdmik23 Bywalec (2,530 p.)
Spokojnie,dasz sobie radę - kwestia tylko chęci. Ten uniwersytet/kierunek jest wymagający czy nie?

Z doświadczenia wiem,że nawet na politechnikach nie na każdym kierunku fizyka jest na bardzo wysokim poziomie ii ludzie,którzy nigdy z nią nie mieli do czynienia dają radę. Polecam uczyć się z książek autorow Halliday Resnick.
komentarz 2 września 2019 przez Scorpman Nowicjusz (120 p.)
Ten uniwersytet jest z moich okolicach znany jako powszechna alternatywa dla osób, które nie dostały się na studia w większych miastach. Więc możliwe, że nie jest zbytnio wymagający.

Co do fizyki - miło czytać, iż ludzie dają sobie z nią radę. Mam nadzieję, że chodzenie na wykłady i systematyczna praca wystarczą i nie będę musiał nadrabiać piekielnej ilości materiału.
komentarz 3 września 2019 przez xdmik23 Bywalec (2,530 p.)
Co do wykładów to jeżeli nie są one obowiązkowe to sobie je odpuść,chyba że wykładowca prowadzi je w ciekawy sposób. Niestety większość profesorów nie potrafi odpowiednio przekazać wiedzy i tym bardziej dla kogoś kto nie ma pojęcia o fizyce taki wykład może być czarną magią.

Najlepiej skontaktuj się z kimś z poprzednich roczników,bo na każdym kierunku jest inna specyfika i u jedengo wykładowcy musisz wykuć teorię,a u innego musisz umieć rozwiązywać skomplikowane lub łatwe zadania.Wszystko zależy...

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 370 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 412 wizyt
+2 głosów
4 odpowiedzi 2,053 wizyt
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.Najlepsza odpowiedź

84,736 zapytań

133,542 odpowiedzi

295,952 komentarzy

56,001 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...