• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy opłaca robić się te kursy przed studiami informatycznymi? [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
712 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2019 w Nasze poradniki przez Ewelina Wąż Nowicjusz (120 p.)
Kurs grafiki komputerowej

Kurs informatyki

Kurs programowania

Czy jest sens robienia tych kursów przed studiami?

Chciałabym iść na studia informatyczne jestem w Technikum z góry dziękuję za pomoc :D
Możliwe odpowiedzi:
Tak (4 głosów, 27%)
Nie (11 głosów, 73%)
komentarz 24 lipca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Oplaca sie placic za pomalowana lapke na szczury za 1000 zl, czy lepiej kupic nie pomalowana za 2?
komentarz 25 lipca 2019 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

A po co kupować? Łapać własnymi zębami. Będzie taniej a już szczególnie "lepiej".

Absurdalna logika porównań: łapka na szczury <-> wiedza, lepiej (uogólnienie)

komentarz 25 lipca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
@mokrowski,

Chodzilo mi o to, ze kurs jest drogi, a studia tansze, dlatego takie porównanie

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 lipca 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Według mnie się opłaca. Kursy maja dużo szerszy zakres niż materiał na studiach i jest przeważnie nastawiony pod praktykę. Dużo więcej da Ci 3 miesięczny kurs programowania niż 3-5 lat z wykładowcami na uczelni i ich "nauka" programowania. Pytanie do Ciebie czy masz kasę i co chcesz robić w przyszłości. Jeśli te kursy mają Ci pomóc tylko w opanowaniu materiału na studiach to są bez sensu, natomiast jeśli wiążesz przyszłość z grafiką lub programowaniem, to warto takie coś rozważyć.
1
komentarz 27 lipca 2019 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

Kursy maja dużo szerszy zakres niż materiał na studiach

Studia mają mniejszy nacisk na programowanie, ale na pewno nie można mówić że mają mniejszy zakres - bo jest odwrotnie. 

Studia to nie szkoła zawodowa, nie muszą stawiać na praktykę. Kończąc informatykę nie musisz być programistą. 

1
komentarz 27 lipca 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Tak dokładnie, masz racje. O zakres materiału chodziło mi w kontekscie nauki programowania.
0 głosów
odpowiedź 24 lipca 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Sorry za trywialne pytanie, ale... po co chcesz iść na kursy, jeśli większość z wiedzy zawartej w tych kursach będziesz miał na studiach? Oczywiście, zależy od kierunku, ale imo najlepiej najpierw pójść na studia i ew. później się doedukować.
1
komentarz 24 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Nie jest trywialne, bo autora sam nie zna odpowiedzi na nie.
komentarz 25 lipca 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)

@Mariusz08, a co jak ktoś chce pracować w zawodzie na 1. -  2. roku studiów?

komentarz 25 lipca 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Nie widziałem kursów grafiki komputerowej, ale widziałem kursy programowania - i w mojej opinii nie opłaca się chodzić na nie, a jeśli chce pracować w zawodzie - po pierwszym kursie raczej nikt go nie przyjmie na jakieś poważne stanowisko. Liczy się portfolio, a tego samymi kursami nie uzupełnisz ;)
0 głosów
odpowiedź 25 lipca 2019 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Oczywiście że warto. Jeśli kurs kończy się wydaniem uznanego certyfikatu, podnosi to Twoją wartość na rynku. Szczególnie jeśli chcesz jednocześnie na studiach pracować. Pracodawca ceni sobie świadomych pracowników którzy samodzielnie wybierają kierunek swojego rozwoju.

Poza tym tok studiów często nie skupia się na "obecnie obowiązujących standardach i praktykach". Daje wiedzę ogólną która procentuje w nieco inny sposób.

Świadomie jednak wybieraj jaki kurs będzie interesujący. Cena nie zawsze idzie z jakością.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 418 wizyt
pytanie zadane 2 września 2019 w Matematyka, fizyka, logika przez Scorpman Nowicjusz (120 p.)
+2 głosów
4 odpowiedzi 1,302 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez szejkus Użytkownik (540 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 548 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2021 w C# przez K6857 Nowicjusz (160 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...