• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Połączenie po ssh do serwera w sieci bez publicznego IP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,111 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez trebuhhh Użytkownik (740 p.)
cześć

Mam serwer na ubuntu w sieci bez publicznego IP do którego muszę się dostać po SSH z innej sieci. Czy istnieją jakieś kombinację pozwalające na takie połączenie bez innych kosztów? Mam też serwer VPS, gdzieś mi mignęło przeszukując internet, że wykorzystując VPS można coś zrobić, ale nie było konkretów
komentarz 26 sierpnia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Na przykład w routerze ustawiasz przekierowanie portu X z zewnątrz na port 22 maszyny lokalnej. Zakładam że masz jakieś połączenie z internetem z publicznym IP (najlepiej stałym).
komentarz 27 sierpnia 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
A jak niby dostanie się do routera z zwenątrz skoro pisze że nie ma publicznego IP?
komentarz 27 sierpnia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Jak nie ma żadnego publicznego IP, to jak się łączy z czymkolwiek?
komentarz 27 sierpnia 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

Jak nie ma żadnego publicznego IP, to jak się łączy z czymkolwiek?

Normalnie, tak samo jak z publicznego. Różnica jest taka że ruch może być inicjowany tylko w jedną stronę.

komentarz 27 sierpnia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
...czyli zawsze masz jakieś publiczne IP. Chyba że czegoś nie wiem i że można mieć pusty adres źródłowy w nagłówku IP.

Jeśli Twoim publicznym IP jest np IP z sieci komórkowej, to faktycznie masz problem. Jeśli to np router który kontrolujesz, to jest OK.
komentarz 27 sierpnia 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

@adrian17,

wyobraź sobie że Twój router nie ma wyjścia na świat tylko działa w innej większej lokalnej sieci i jest podpięty do innego routera który kontroluje Twój provider internetowy i dopiero tam jest zewnętrzne IP.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2019 przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)

Aby dostać się do tego serwera z innej sieci musisz przekierować port w routerze. Robi się to w ustawieniach routera. Aby się do nich dostać wpisz w terminalu na windowsie ipconfig i skopiuj adress ip z samego końca z napisem Default Gateway, wklej ip do przeglądarki pewnie będziesz musiał się zalogować. Dane do logowania masz na spodzie routera. Na każdym routerze inaczej się przekierowuje porty. Wygoogluj sobie port forwarding.

Tu masz filmik o tym: https://www.youtube.com/watch?v=jfSLxs40sIw

komentarz 27 sierpnia 2019 przez trebuhhh Użytkownik (740 p.)
okej dzięki. Czyli nie potrzebuje nic nawet stawiać na tym vps , tylko wystarczy przekierować porty?
komentarz 27 sierpnia 2019 przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
Raczej tak, tylko nie do końca wiem o co chodzi z tym, że nie masz publicznego ip. Spróbować warto. Daj znać jesli zadziała.
komentarz 27 sierpnia 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
jeżli masz publiczne IP to z zewnątrz połączysz sie ze swoim routerem, dlatego przekierowuje się porty aby dostać się do konkretnej maszyny w sieci.

Jeżeli jednak nie masz publicznego IP to nie polączysz się nawet z routerem i nic tu nie pomoże.
komentarz 28 sierpnia 2019 przez trebuhhh Użytkownik (740 p.)

@Mateusz1223,  będę w piątek testował. dam znać, dzięki za podpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Jeżeli posiadasz internet bez publicznego adresu IP (na przykład mobilny LTE) to nie masz możliwości połączenia z zewnątrz.
0 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2019 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Chyba najłatwiej byłoby użyć odwrotnego tunelu ssh.
Schemat wygląda mniej więcej tak:
1. Z maszyny do której chcesz się łączyć (home) łączysz się do vps
ssh -R 22222:localhost:22 username@vps
2. Vps otwiera port 2222 i tuneluje ruch do home:22
3. Aby dostać się do home łączysz się przez ssh z portem 2222 na vps
ssh username@vps -p 22222
Musisz tylko pilnować, żeby twoja sesja ssh z home do vps nie wygasła.
Link do artykułu https://www.vps.net/blog/using-vps-jump-box-access-servers-behind-nat-using-reverse-ssh-tunnels-part-1/
komentarz 28 sierpnia 2019 przez trebuhhh Użytkownik (740 p.)
edycja 28 sierpnia 2019 przez trebuhhh
Co do sesji to nie powinno być problemem bo to ma być jednorazowa akcja, żeby Pan z firmy X się połączył po ssh do mojego serwera i postawił bazę swojego programu. Oszczędność jakiś 700zł , bo tyle sobie liczą za przyjazd i zrobienie tego na miejscu. Będę w piątek testował. dam znać, dzięki za podpowiedzi

a swoją drogą czy połączenie przez teamviewera nie powinno mu wystarczyć?
0 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2019 przez trebuhhh Użytkownik (740 p.)
Skorzystałem z jeszcze innej opcji. Zerotier.com chwilka roboty i uzyskałem efekt jaki chciałem. pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 139 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 322 wizyt
pytanie zadane 22 października 2017 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany
+1 głos
1 odpowiedź 1,325 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...