• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Od czego zacząć naukę w kierunku game developmentu?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
331 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2019 w C# przez hetter12x Nowicjusz (140 p.)
Witam. Od 2 lat produkuje gry w programie klikowym Clickteam Fusion 2.5 i po takim czasie zauważam ograniczenia tego silnika. Chciałbym więc wejść na następny poziom, mianowicie nauczenie się nowego silnika gry, a co za tym idzie nowego języka programowania. W tym roku idę do technikum informatycznego i nie jestem do końca pewny czy to wystarczy, więc, od czego zacząć i jak poprowadzić naukę? Od którego języka zacząć? Głównie chciałbym próbować z projektami 3D, przyglądałem się już Unity ale nie wiem od czego zacząć. Przeszedłem kiedyś kurs Mirosława Zelenta C++ lecz nie widzę jego zastosowania w pisaniu skryptów w Unreal Engine. Gdzie osiągnę tą wiedzę?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 sierpnia 2019 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
edycja 23 sierpnia 2019 przez JakSky
Cześć. Na co dzień pracuję zawodowo na Unity 3d i sam zaczynałem przygodę od książek na temat programowania w C# i po przyswojeniu podstaw zacząłem zapoznawać się z dokumentacją Unity. Sam temat programowania czy tworzenia gier jest bardzo ale to bardzo szeroki.  Praktycznie każdy projekt to nowe doświadczenia. Myślę, że nauka podstaw programowania i opcji danego silnika na samym początku będzie dobrym krokiem aby zagłębiać powoli kolejnej zagadnienia. Zależy w czym się chcesz dokładnie zajmować. Jak interesuje cię silnik Unity to polecam też książki wydawnictwa helion. Grunt to dążyć do celu.
+1 głos
odpowiedź 23 sierpnia 2019 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Po pierwsze, znajdź pomysł na grę. Nici po znajomości technologii, jeśli nie będziesz w stanie jej skutecznie i kreatywnie wykorzystać. Jeśli planujesz wszystko robić samemu, warto nauczyć się obsługi programu do grafiki 3D. To powinno być wykonane na początku (oczywiście jeśli pomysł nie ogranicza tobie użytych narzędzi).

Po drugie, wybierz silnik. Tworzenie własnego do prostych projektów, głównie edukacyjnych, mija się z celem. Unity będzie dobrym wyborem na start, z powodu dużej społeczności, mnogości materiałów oraz obsługi C#.

Po trzecie, naucz się podstaw języka, z którego dany silnik korzysta. Dla Unity będzie to C#, dla Unreal Engine to C++. Możesz na początek skorzystać z kursów Mirosława Zelenta.

Po czwarte, naucz się obsługi silnika. Unity, jak i Unreal Engine, posiadają naprawdę dobre dokumentacje i poradniki na swoich stronach. Jeśli byłoby to za mało lub wolisz źródła po polsku, znajdź kurs internetowy (najlepiej płatny) lub zaopatrz się w dedykowaną książkę.

Po piąte, dużo cierpliwości i samozaparcia. Nic nie jest gorsze w branży gier niż słomiany zapał.

Miłego kodzenia!
komentarz 23 sierpnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

Po pierwsze, znajdź pomysł na grę

Warto tu dodac, zeby szukac czegos WoW co zecheci inych do wspolnego kodowania w razie, gdyby projekt byl wiekszy. Bo stworzenie sapera z innym wygladem, to tez nic sensownego, dlatego wazna jest kreatywnosc

Oporcz tego, ze ostatnio tez pytalem o cos podobnego, to warto zeby przeczytal o GDD, ktory ułatwi Ci sporo, gdyz czesto znajdziesz juz mniej wiecwj gotowy spis tresci, i wyjasnienie co powinno sie znaleźć w danej sekcji, a dokumentacja jest wazna.

Nie boj sie pisac komentarzy, uzywaj angielskich nazw zmiennych oraz zeby mialy znaczenie. 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 151 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 4,332 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2015 w C# przez Rafał Darłak Początkujący (410 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 164 wizyt
pytanie zadane 16 października 2019 w C i C++ przez CyprianG Nowicjusz (120 p.)

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...