• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Od czego zacząć naukę C# - tak na poważnie :D.

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
4,300 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2015 w C# przez Rafał Darłak Początkujący (410 p.)
Witam.Moim ulubionym językiem jest zdecydowanie C#, bardzo chciałbym się nauczyć pisać róznorakie aplikacje itd. Znam podstawy języka, jednak bawiłem się tylko w aplikacje konsolowe. Obiektówke znam z C++. W c# są różne technologie itd. Mógłby mnie ktoś pokierować od czego powinienem zacząć? Dodatkowo prosiłbym o tytuły dobrych książek do nauki.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 sierpnia 2015 przez magdalenka120 Obywatel (1,520 p.)
wybrane 25 sierpnia 2015 przez Rafał Darłak
 
Najlepsza
Od Helionu zacznij, ładnie mają napisane wszystko, a dodatkowo są przykłady programów :) A tytuł.. Kurczę, nie pamiętam , ale właśnie tego wydawnictwa, poszukaj, znajdziesz coś dla siebie na pewno :)
komentarz 25 sierpnia 2015 przez Rafał Darłak Początkujący (410 p.)
Jak oceniasz ten tytuł? Mógłbyś przejrzeć spis treści i napisać mi czy warto wydać na nią pieniądze? http://helion.pl/ksiazki/c-6-0-i-mvc-5-tworzenie-nowoczesnych-portali-internetowych-krzysztof-zydzik-tomasz-rak,c6mvc5.htm
komentarz 25 sierpnia 2015 przez magdalenka120 Obywatel (1,520 p.)
Wiesz co, skoro dopiero uczysz się to może ściągnij coś z chomika .. :) Ciężko mi ocenić czy ta książka będzie okay, bo jednak zawartość liczy się najbardziej, a ja nigdy z niej nie korzystałam niestety :/

 

Znajomi którzy piszą programy już zawodowo mówią, aby kupować książki ze względu na opóźnienie w wydaniu, w tłumaczeniu i tak wychodzi, że książka z 2013 jest u nas w 2014 :) Ale jak na początek poszukaj jakiś podstaw programowania, ściągnij sobie i ucz się - zasady nie zmieniają się aż tak strasznie, a podstawy będziesz miał - jeśli spodoba Ci się na tyle, że zechcesz to robić na codzień wtedy kupisz książkę tylko i wyłącznie dla przypomnienia i odświeżenia sobie informacji :)
komentarz 25 sierpnia 2015 przez Rafał Darłak Początkujący (410 p.)
edycja 25 sierpnia 2015 przez Rafał Darłak
Dowiedziałem się, że najlepsze jest podobno tworzenie aplikacji webowych. I tam się wykorzystuje ASP.NET i MVC, dodatkowo jakieś WPF. Poczytam coś o tym. A tak przy okazji, przepraszam za "mógłbyś". Nie zauważyłem, że jesteś kobietą :D
komentarz 25 sierpnia 2015 przez magdalenka120 Obywatel (1,520 p.)
Mogłabym, mogłabym co nie co :) Wiesz co, aplikacje webowe jakieś prostsze jak najbardziej, ale nie zaczynaj od razu od łączenia się z bazą danych - zacznij od stworzenia strony, od podstaw - a z czego miałbyś się uczyć, ciężkie pytanie, bo od jakiegoś czasu pracuję na javie i jeśli zadałbyś pytanie o jave podałabym Ci kilka przykładów książek, z C# niestety nie chce wprowadzać Ciebie w błąd :) MVC najlepiej wytłumaczone masz tutaj (niestety na PHP, ale sens jest ten sam):

http://ferrante.pl/frontend/php/wzorzec-mvc-w-php/
komentarz 25 sierpnia 2015 przez Rafał Darłak Początkujący (410 p.)
Dopiero teraz się spostrzegłem, że jesteś kobietą. Przepraszam :P. Dziękuje za pomoc.
komentarz 25 sierpnia 2015 przez magdalenka120 Obywatel (1,520 p.)
Nie ma sprawy, na forum można to wybaczyć :) Najważnejsze abyś sam odpowiedział sobie na pytanie, czego byś chciał na początek, poczytał opinie o książkach i co prawda szukaj książek tak 2012/2013 do góry :) i cóż.. do dzieła! Każdy od czegoś zaczynał :) Zależy od tego jaka będzie Twoja motywacja, tylko nie porywaj się z motyką na słońce za szybko z czymś :) A dla sprawdzenia umiejętności rób konkursy - z poziomu gimnazjum z programowania, to też dużo pomaga, dla siebie oczywiście :D Powodzenia!
0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Użyłeś może wyszukiwarki, bo ten prolem pojawił się kilka razy na forum.
Poszukaj, jest tam spora liczba kursów, które są świetne i oczywiście znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie, bez sensu się powtarzać czy kopiować linki.
0 głosów
0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Jeśli chcesz zacząć naukę na poważnie i dokładnie zrozumieć co się dzieje w kodzie to przeczytak książkę Marcina Lisa o C#.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 328 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2019 w C# przez hetter12x Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 602 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2019 w C# przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 161 wizyt
pytanie zadane 16 października 2019 w C i C++ przez CyprianG Nowicjusz (120 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...