• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Błyskawiczne nagrzewanie się laptopa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
620 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Tajemniczy58 Nowicjusz (200 p.)
Dzień dobry! W lutym zakupiłem nowego laptopa. Chciałem trochę na nim pograć, jednak występuje pewien problem, że laptop nagrzewa się po 2 minutach gry do 80 stopni i staje się cały gorący. Co ciekawe problem nie występuje przy tylko dwóch grach: League of Legends i CS:GO, które są o wiele bardziej wymagające niż kilka innych tytułów, w które chciałem zagrać. Czy byłby ktoś w stanie mi pomóc? Raczej wątpliwe, żeby coś w laptopie coś się zepsuło, gdyż był niewiele używany.

 

Parametry laptopa:

https://iv.pl/images/26693069162608810742.png

Karta graficzna : GeForce GTX 1060

PS. Tak wiem, że laptop nie służy do gier, jednak nie tłumaczy to tego, że po 2 minutach gry laptop grzeje się do 80 stopni przy niewymagających tytułach.

 

Pozdrawiam.
komentarz 23 sierpnia 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
80* to raczej norma w lapkach jak obciążysz CPU i GPU równocześnie, tym bardziej, że ten proc ma TDP 45W.
komentarz 23 sierpnia 2019 przez Paweł Antyporowicz Stary wyjadacz (11,470 p.)

@Tajemniczy58,  a czy taktowanie procesora zmniejsza się pod obciążeniem?
Jeżeli nie zmieniejsza się to osobiście nic bym nie robił z tym laptopem

komentarz 23 sierpnia 2019 przez Tajemniczy58 Nowicjusz (200 p.)

@Tajemniczy58, Problem występuje tylko przy niektórych tytułach, często mniej wymagających i wtedy temperatury dobijają do 80 stopni, a czasami gdy gram w wymienione wyżej gry nawet po kilka godzin laptop pracuje tak cicho, że aż miło. 

 

komentarz 23 sierpnia 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
"80* to raczej norma w lapkach jak obciążysz CPU i GPU równocześnie"

Norma przy laptopach które mają jeden wentylatorek i brak miejsca na oddanie ciepła (zwłaszcza w lato).
komentarz 23 sierpnia 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Co Ty nie powiesz? W gamingowyh laptopach 70* to dobry wynik, 80 to normalna temperatura w stresie. Jak chcesz mieć chłodno jedziesz na integrze.
komentarz 23 sierpnia 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Mam tego samego procka, ale z GTX 1050 i po roku używania - ledwo osiąga 80*C.

Z ciekawości, właściciel co jakiś czas czyści np sprężonym powietrzem?
komentarz 23 sierpnia 2019 przez Tajemniczy58 Nowicjusz (200 p.)
Nie czyściłem go to powiem od razu i rozumiem że to może mieć duży wpływ na to.

 

Jednakże nie rozumiem jednego, dlaczego przy w/w grach laptop pracuje bez wysiłku a przy mniej wymagających tytułach po 1 lub 2 minutach gry staje się cały gorący tak bardzo, że aż parzy.
komentarz 23 sierpnia 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Wszystko zależy jakie obliczenia musi wykonać procesor lub GPU, tak samo zależy od optymalizacji danej gry.

 

Zabierz laptopa do dobrego serwisu i niech wyczyszczą, możliwe że wiatrak złapał sporo kurzu który uniemożliwia dobre chłodzenie.
komentarz 23 sierpnia 2019 przez Tajemniczy58 Nowicjusz (200 p.)
Nie chce mi się w to wierzyć, że po tak krótkim czasie użytkowania mogło do tego dojść. Niemniej jeśli już nikt nie będzie w stanie mi pomóc chyba będę musiał to zrobić.
komentarz 23 sierpnia 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Wystarczy kawałek kurzu aby zaburzyć chłodzenie, lub blisko ściany (nie ma gdzie wypuścić)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2019 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Cześć.

W lutym zakupiłem nowego laptopa.

W tym przypadku skorzystaj z przysługującej gwarancji są wątpliwości ale rozkręcenie laptopa spowoduje utratę tego "przywileju"

Problem związany z nieprawidłowym lub uszkodzeniem w umocowaniu chłodzenia procesora?

Nieprawidłowo pracujący wentylator?

Nie napisałeś czy się samoczynnie wyłącza.

komentarz 23 sierpnia 2019 przez Tajemniczy58 Nowicjusz (200 p.)
Nie wyłącza się laptop, ale po kilku minutach jest cały gorący i pracuje tak mocno, że aż zagłusza soundtrack gry, osobiście wydaje mi się, że może jest źle skonfigurowany (?), dlatego poszukuję pomocy.
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Jaki to model laptopa i pobierz program HWMonitor (włącz i niech pracuje w tle podczas gry, po kilku min grania zrób SS oraz wyślij)
komentarz 23 sierpnia 2019 przez Tajemniczy58 Nowicjusz (200 p.)
Tak wygląda sytuacja po 2 minutach grania, laptop tak głośno pracuje, że aż zagłusza soundtrack z gry.

https://zapodaj.net/15bf0727e0f6e.png.html
komentarz 23 sierpnia 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Prosze podaj model laptopa ;)
komentarz 23 sierpnia 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Mój brat ma taki laptop prawie kawał czasu i nie ma problemu - przeskanuj antywirusem, sprawdź czy nie masz jakiegoś programu w tle.
komentarz 23 sierpnia 2019 przez Tajemniczy58 Nowicjusz (200 p.)
Antywirus nic nie wykrył. Nie wiem, dla mnie to absurdalne, że na nowym laptopie nie mogę w nic zagrać.. Wątpię, żeby był zakurzony, ponieważ przez długi czas był mało używany, dopiero od miesiąca siedzę na nim długi czas. Mogę siedzieć wiele godzin i nic, nagle odpalę grę na 2 minuty i pograne.
komentarz 23 sierpnia 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Nie ważne jak używasz(nie dosłownie), tylko czy zapewniasz mu odpowiednie chłodzenie i nie blokujesz mu dostępu od dołu (nawet mała rzecz jak kladanie lapka na kolanach, nogach może powodować problemy z oprowadzaniem ciepla)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,047 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 368 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2015 w Offtop przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 535 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Rafalski676 Nowicjusz (140 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...