• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sieć w domu jednorodzinnym

Object Storage Arubacloud
0 głosów
396 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez pr0mil Nowicjusz (160 p.)
Dzień dobry,

chciałbym się poradzić specjalistów w zakresie budowy domowej sieci internetowej.

Struktura budynku:

0. Garaż

1. Parter

2. Pierwsze piętro

3. Poddasze

Na poddaszu mam w planie zamontować szafkę rack, skąd będzie rozprowadzona cała instalacja sieciowa do gniazdek. (Router (funbox) -> switch -> patch panel) -> rozprowadzenie sieci kablami strukturalnymi do gniazdek na 1-szym piętrze oraz parterze (UTP kat. 6).

Natomiast w garażu chciałbym umieścić maszynę (serwer) do którego chciałbym mieć dostęp zdalny. Najlepiej dostęp z poza sieci domowej. Niemniej jednak , celem obcięcia kosztów zadowoliłbym się również dostępem do serwera tylko z sieci lokalnej. Na serwerze cyklicznie chciałbym odpalać oprogramowanie (branża SEO) na windowsie z dostępem do internetu.

Pytania:

1. W jaki sposób połączyć sieć z serwerem w garażu? Czy wystarczy połączenie: router -> switch -> patch panel -> serwer (garaż)? Jeśli nie, mógłby mnie ktoś naprowadzić  gdzie szukać rozwiązania problemu?

Z góry dziękuję za pomoc.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2019 przez 1234 Dyskutant (9,140 p.)
Wydaje mi się że rozwiązanie które podałeś jest najbardziej oczywiste i nie powinno być żadnych przeciwskazań, żeby to tak podłączyć, ale nie zajmuje się sieciami na co dzień
–2 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2019 przez Wraith Gaduła (4,370 p.)
zainstaluj sobei vnc albo uzyj remote desk top. nie powiedziwles nic o systemie czy to windows 10 czy indows server i czy ten w garazu ma oddzielne ip dedykowane stale czy wpiety w siec jak inne kompy ?
komentarz 19 sierpnia 2019 przez pr0mil Nowicjusz (160 p.)
Prawdopodobnie będzie to windows 10. Chciałbym wpiąć komputer do istniejącej sieci domowej, niemniej jednak zastanawiam się, czy łącząc go ze switchem na poddaszu to dobre rozwiązanie? Miałem w planie wykorzystanie VNC do połączenia zdalnego.
komentarz 19 sierpnia 2019 przez Wraith Gaduła (4,370 p.)
mozesz go podpiac na dwie oddzielne sieci lub do tej twojej flownej. A nie latwiej ci porobic wifi ? czemu to kable musza byc ?
komentarz 2 września 2019 przez pr0mil Nowicjusz (160 p.)
Mam gołe ściany, chcę wykorzystać okazję i pociągnąć kable. Po kablu będę miał bezstratną jakość, a z WIFI różnie bywa...

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 594 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Stiv1337 Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 261 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 411 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez KacperStachula Nowicjusz (190 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...