• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Sieć w domu - 2 routery

0 głosów
165 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Stiv1337 Nowicjusz (190 p.)
zamknięte 4 marca 2018 przez Stiv1337

Witam mam takie pytanie. W domu mam 2 routery jeden, który dostałem od firmy z, której mam internet, a drugi jest mój prywatny. Prywatnego używam do wi-fi(jest on podłączony kablem do tego drugiego routera). Komputer mam podłączony przez kabel do tego routera, którego dostałem. Czy da się zrobić tak, by w moim pc było widać prywatny router?

Z góry dziękuję za pomoc :).

komentarz zamknięcia: Nieaktualne // podziękowania dla shimbu :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 marca 2018 przez shimbu Użytkownik (500 p.)
wybrane 4 marca 2018 przez Stiv1337

Najlepsza
Dzień dobry,

oczywiście jest to możliwe. Czy ten zabieg (posiadanie dwóch routerów) wynika z braku WiFi w routerze otrzymanym od ISP? Czy może przyświeca Panu inny cel? Na przykład izolowanie ruchu w sieci WiFi od sieci domowej? Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie założeń działania sieci w pańskim domu.

Pozdrawiam!
komentarz 4 marca 2018 przez Stiv1337 Nowicjusz (190 p.)
Mieszkam w Polsce, wpisując to w przeglądarkę otrzymuje panel logowania do routera[przed chwilą dowiedziałem się do niego login i hasło więc już mogę się do niego zalogować]. Jakby co to model tego routera to Huawei HG8245H.
Mój pc nie ma tej karty do wi-fi a ona trochę kosztuje, a jak mam już kablem to po co wydawać kasę na wi-fi
komentarz 4 marca 2018 przez shimbu Użytkownik (500 p.)
Skoro możesz się do niego zalogować to zapewne możesz zmienić hasło WiFi. Jeśli jednak nie to w ustawieniach routera od ISP:

musisz przypisać do mac adresu karty routera który wysyła sygnał WiFi, z którego korzystasz, statyczne IP. Zakładam że wszystko jest postawione na DHCP. Zatem w tym przypadku opcja DHCP ze stałym adresem IP który musisz wybrać.

Zaloguj się

i to chyba wszystko.

Jeśli nie działa to proponuję sesję po TeamViewerze.

Inaczej nie pomogę.
teamspeak3/skype?
komentarz 4 marca 2018 przez mbabane Maniak (65,940 p.)

Mój pc nie ma tej karty do wi-fi a ona trochę kosztuje, a jak mam już kablem to po co wydawać kasę na wi-fi

Pisałeś, ze za Wi Fi musisz dopłacać, to miałem na myśli (to mnie dziwiło). 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 209 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez KacperStachula Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 90 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez HoInON Nowicjusz (120 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 126 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Adusiek Użytkownik (530 p.)
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

62,361 zapytań

108,495 odpowiedzi

226,498 komentarzy

35,439 pasjonatów

Przeglądających: 226
Pasjonatów: 10 Gości: 216

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...