• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ubuntu (Linux) pliki tekstowe z tyldą

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
914 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Sakel Nowicjusz (170 p.)
przywrócone 28 lipca 2015 przez Comandeer
Witam, od niedawna korzystam z ubuntu jako głównego system i na nim też koduję strony internetowe w językach webowych. Gdy chciałem przeżucić pierwszy raz pliki przez ftp zauważyłem dodatkowe duplikaty które tworzą się przy każdorazowej edycji tekstowego pliku. Przykładowo mam index.php ale też index.php~ Mimo, że są ukryte to gdy robię masowo kopie kilku folderów przez ftp lub daję do archiwum .zip to nadal się doklejają. Co mam zrobić by przy kopiowaniu lub archiwizowaniu projektu by te pliki się nie doczepiały. Problem rodzi się gdy wyślę to na serwer www i wystarczy dopisać ~ do adresu by podejrzeć kod źródłowy.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2015 przez Comandeer Guru (602,330 p.)
Kodujesz w gedit albo podobnym programie? Jeśli tak, to on sobie tworzy backupy każdego pliku. Strasznie wkurzająca rzecz, którą warto wyłączyć w ustawieniach ;)
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
edycja 28 lipca 2015 przez efiku

Uwaga, literówka w poleceniu może skasować Twój projekt, albo coś więcej (jeśli pracujesz na roocie)

rm -rf  ./KATALOGZPROJEKTEM/*~

skasuje wszystkie pliki kończące się na ~

komentarz 28 lipca 2015 przez Comandeer Guru (602,330 p.)
Żeby tylko projekt… :>
komentarz 28 lipca 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Jak się pracuje na roocie... ale Ci! Satysfakcja gwarantowana :>

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 171 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 276 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2016 w C i C++ przez RedMartin Użytkownik (640 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 235 wizyt
pytanie zadane 16 października 2022 w Python przez benny13 Obywatel (1,150 p.)

92,624 zapytań

141,478 odpowiedzi

319,822 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...