• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak podmieniac pliki tekstowe?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
269 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2016 w C i C++ przez RedMartin Użytkownik (640 p.)
Cześć!

Tworzę program, w którym najnowszy wynik musi być na okrągło aktualizowany.
W plik.txt mam:
11 //<- Tą liczbę chce podmienić na 44. Jak to zrobić?
22
33

//Otwieram plik.txt, wiem jak sczytać daną, ale nie wiem jak zapisać, ale nie wiem jak podmienić.
I jeszcze takie bonusowe pytanie. Da się od razu sczytać dokładnie tą linię, którą chcę, czy muszę za każdym razem robić pętlę i if(linia==5) gdy chcę konkretną linijkę pobrać?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 stycznia 2016 przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)
Chyba nie da rady napisać kodu tak, aby podmieniło Ci jedną linijkę. Musisz pobrać wszystkie linie i potem za pomocą jakiegoś if`a podczas zapisywania podmienić konkretną linię.
–1 głos
odpowiedź 24 stycznia 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
https://www.youtube.com/watch?v=h2Taf16gQDI proponuje obejrzeć.. Po tym będziesz wiedział jak nadpisać wartoć
komentarz 24 stycznia 2016 przez RedMartin Użytkownik (640 p.)
Nie ma tam nic o zamianie dokladnie jednego wiersza. Mogę to podmienić w konsoli kopiując wszystko, zamieniając jeden wiersz i zapisać na nowo, ale to jest bez sensu. A co do drugiego pytania, to tam jest jedynie ta opcja którą podałem, a mnie interesuje coś szybszego.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 312 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2015 w C i C++ przez GameFreak Początkujący (450 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 300 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2015 w C i C++ przez MshL Początkujący (270 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 3,069 wizyt

92,540 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...