• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Skróty Przedmiotów Technik Informatyk

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,912 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ebay_05 Początkujący (400 p.)
Dzień dobry,

Jestem ciekawa, co kryją następujące skróty przedmiotów szkolnych:

~WSK

~PA

~TSIA

~TAI

~TiABD

~PrB

~PrA

~NUK

~TABD

~EUS

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
W każdej szkole jest to inaczej załatwione

to co ja kojarzę to TAI (Tworzenie aplikacji internetowych), TSIAI(Tworzenie Stron i Aplikacji Internetowych), TiADB(Tworzenie i Administracja Bazami Danych)

 

WSK to pewnie coś z Sieciami Komputerowymi
komentarz 1 sierpnia 2019 przez Ebay_05 Początkujący (400 p.)
Dzięki, każda odpowiedź jest ważna!
komentarz 1 sierpnia 2019 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)

@Milesq, Tru, wszędzie jest różnie, u mnie na przykład było TSSI (Tworzenie statycznych stron internetowych) lub UTK (Urządzenia techniki komputerowej)

+3 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2019 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,400 p.)
To pewnie skróty  jakiegoś planu zajęć. Wg mnie (trochę strzelam):

WSK - wewnętrzne (? lokalne) sieci komputerowe

~PA - pracownia (?) aplikacji

~TSIA - tworzenie sieci i administrowanie

~TAI - tworzenie aplikacji internetowych

~TiABD - tworzenie i administrowanie bazami danych

~PrB - pracownia baz (danych)

~PrA - pracownia aplikacji

~NUK - n... (?) urządzeń komputerowych

~TABD - tworzenie aplikacji i baz danych

~EUS - eksploatacja urządzeń sieciowych

To jest w właśnie efekt braku ministerialnego programu nauczania zawodu (nie tylko informatyka, ale każdego). Tworzy się podstawę programową i dalej "róbta sobie co chceta" z tym całym bajzlem. Każda szkoła tworzy swoje przedmioty, dzieląc podstawę tak, aby n-le mieli pracę. Do tego dochodzi sztuczny podział na przedmioty nauczane teoretycznie i praktycznie (po 50% godzin przeznaczonych na przedmioty zawodowe). To zaś prowadzi do absurdów i sztucznego dzielenia przedmiotów na teorię i praktykę. W informatyce nie da się prosto rozdzielić tych dwóch aspektów, np. mam opowiadać o programowaniu na jednym przedmiocie, a na innym przedmiocie uczniowie mają pisać programy (!).

Horror zaczyna się przy przejściu ucznia ze szkoły do innej szkoły - praktycznie nie wiadomo, co on zrealizował.

Do tego dochodzą reformy: były trzy kwalifikacji E.12, E.13 i E.14. Przed dwoma laty, gdy już wiadomo było, że gimnazja wygasają, a dla podstawówki będzie nowa podstawa - wprowadzono kwalifikacje "dwuliterowe" : EE.08 (E.12 + E.13) i EE.09 (podrasowana E.14). Absolwenci podstawówki będą mieli kwalifikacje "trzyliterowe": INF.02 (jak EE.08) i INF.03 (jak EE.09).

Aby było jeszcze głupiej, absolwenci ostatniego rocznika gimnazjum też będą mieli kwalifikacje INF. Na koniec  gwóźdź programu: absolwenci gimnazjum realizują kwalifikacje INF w czasie 50 godzin w cyklu kształcenia (sztywno po 25 godzin na teorię i praktykę), a absolwenci podstawówki w czasie 56 godzin w cyklu kształcenia (min. 50% to praktyka, ale można nawet 55 na 56 godzin).
2
komentarz 1 sierpnia 2019 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,400 p.)
A ta łapka w dól to pewnie od jakiegoś pracownika menu :) Coś kogoś zabolało?
komentarz 1 sierpnia 2019 przez dawid2002 Mądrala (5,190 p.)
Nie to pewnie od jakiegoś zwolennika deformy edukacji, który nie może się pogodzić z prawdą...
2
komentarz 1 sierpnia 2019 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,400 p.)
Reforma czy deforma - jeden czort, edukacji potrzebna jest stabilizacja. Dawno, dawno temu, czyli przed 2014 rokiem był sobie program dla technika informatyka z przedmiotami: systemy operacyjne i sieci komputerowe, multimedia i grafika komputerowa, oprogramowanie biurowe oraz specjalizacja zawodowa (do wyboru, min. aplikacje internetowe czy grafika komputerowa). Dało się napisać program, a nie samą podstawę.
1
komentarz 1 sierpnia 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Z mojego doświadczenia wiem, że to i tak nic nie da, technikum jak było tak jest, złym wyborem. Osobiście uważam, że edukacja u nas leży i kwiczy. Żaden specjalista nie pójdzie do szkoły, druga połowa ma przerośnięte ego. Nie żebym wrzucał wszystkich "zawodowców" do jego worka, poznałem kilku świetnych sieciowców, w każdym gronie trafią się profesjonaliści. Niestety patrzy się przez pryzmat nieudaczników.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 271 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 258 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...