• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ i MySql, jak zacząć?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
206 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2019 w C i C++ przez Hype Początkujący (340 p.)

Cześć i Czołem, zmarnowałem już masę czasu na próbach połączenia C++ oraz MySql, finalnie brakuje mi pliku "mysql.exe" z z Mysql Server, ale ściągam ze stronki: https://www.mysql.com/

z resztą, tam jest tak dużo downloadów że można popaść w depresje.

dlaczego to nie może być takie proste? mam napisany i kod i przy kompilacji i podłączeniu TEGO WSZYSTKIEGO brakuje mi tego .exe, ściągam z każdej możliwej sekcji na stronie i w plikach żadnego mysql.exe nie ma.

Proszę o pomoc. frown

komentarz 31 lipca 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Napisz może dokładnie co chcesz osiągnąć bo Twój posty jest dość chaotyczny i nie bardzo zrozumiały.
komentarz 31 lipca 2019 przez Hype Początkujący (340 p.)
chcę się połączyć z bazą danych MySql za pomocą języka c++
komentarz 31 lipca 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
1. Co to za program? Konsola, program desktopowy, czy aplikacja webowa?

2. Bazę MySql masz zainstalowaną?

3. mysql.exe to co to jest? - baza, czy instalator bazy czy jakaś przeglądarka do bazy? Pytam bo nie znam się na Windowsach.
komentarz 31 lipca 2019 przez Hype Początkujący (340 p.)
1. Zwykły program w konsoli do testu

2. Tak, "serwer" jak i "connector".

3. Nie wiem, ale jest wymagane do uruchomienia. Dokumentacja to totalne dno, nie chcę tak mówić, ale żeby tam znaleźć jakikolwiek przykład to trzeba przewinąć się przez cały regulamin korzystania i ogólnie spagetti.
komentarz 1 sierpnia 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

Tu masz pokazane jak się łączyć

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 31 lipca 2019 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Zamiast męczyć się z wywoływaniem osobnych programów, to może warto skorzystać z jakiejś biblioteki? smiley

Znalazłem na szybko takie coś: http://www.sqlapi.com/index.html oraz https://dev.mysql.com/doc/dev/connector-cpp/8.0/

 

1
komentarz 31 lipca 2019 przez Hype Początkujący (340 p.)
też to widziałem, ale jestem stronniczy co do takich rozwiązań. Tzn. ta strona nie jest oficjalną i nie wiem czy można jej ufać, nie to, że jakaś teoria spiskowa, ale zwykły nawyk.
komentarz 31 lipca 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Ale od tego są biblioteki... MySQL też został przez kogoś napisany.
2
komentarz 31 lipca 2019 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

@Hype,  skoro tak, to może uspokoi Cię fakt, że ta druga biblioteka jest na oficjalnej stronie MySQL. cheeky

Poza tym wiesz, skoro nie ufasz tej nieoficjalnej stronie, to wg mnie równie dobrze powinieneś nie ufać żadnemu oprogramowaniu, a w szczególnie temu z zamkniętym kodem, bo nie możesz zbyt łatwo zweryfikować, czy ono działa poprawnie, czy nie ma jakichś backdoorów i tak dalej. wink

komentarz 31 lipca 2019 przez Hype Początkujący (340 p.)
Zgadzam się

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 423 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 755 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2016 w C i C++ przez Weenter Użytkownik (830 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 217 wizyt

92,632 zapytań

141,500 odpowiedzi

319,879 komentarzy

62,013 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...