• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Mysql i php jak dodać do bazy danych np 8 elementów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
420 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2019 w SQL, bazy danych przez Filipczak Gaduła (4,020 p.)
zamknięte 24 listopada 2019 przez Filipczak
Witam, jak dodać do mysql i php np 8 elementów w jednym momencie?
Mam na myśli jeśli chcę dodać Nazwę,obrazek,dostęp,tekst,tekst,tekst,tekst. i dodać to do bazy danych.
Jednak to nie będzie stała ilość i np chciałbym dodać Nazwę,obrazek,dostęp,tekst,tekst. z mniejszą ilością podzielonego tekstu w bazie danych (tę wartość dać jakoś zmiennie w sensie, że jeśli bym chciał np dodać 2 razy jakiś tekst to żeby się dodawał 2 razy tekst a jak 3 to 3 razy by się dodawał) a potem jak wyświetlić to, żeby wyskakiwało np:
Teksty:
-tekst 1
-tekst 2
a w przypadku gdzIe były by np 3 tekst albo więcej wyświetlało się
Teksty
-tekst 1
-tekst 2
-tekst 3
-...tekst 10
Czy jeśli zrobiłbym to za pomocą np zrobić 30 inputów z możliwością dodania tekstów (które byłyby nie obowiązkowe do dodawania) i 30 możliwych tekstów które można dodać do bazy danych, czy byłoby to dobre?
Tylko nie mam pomysłu jak zrobić tak, żeby wyświetlała się ilość np tylko 3 tekstów gdy wpiszę 3 teksty.
Myślałem nad rozwiązaniem takim, że dodać 1 input w którym wpisywałbym np listę 3 i potem zbierał tę liczbę z bazy danych i brał tę listę do pętli aby tyle razy wyświetlał te teksty.
np pętla x3 gdzie brałaby od 1 potem 2 i 3 która po wyświetleniu 1 brałaby o 1 więcej liczbę czyli np teksty by się nazywały 1,2,3,4,5,6,7,8,..., 30 w bazie danych i wyświetlało pierw 1 potem o 1 więcej, aż do 3 jeśli byłoby tyle tekstów.

Prosiłbym o nakierowanie mnie na dobrą stronę :D ponieważ do końca nie jestem pewny jak to zrobić.
komentarz zamknięcia: Otrzymałem pomoc

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 23 listopada 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
wybrane 24 listopada 2019 przez Filipczak
 
Najlepsza
Mała wskazówka możesz zrobić tak :

 Możesz dana kolumnę w mysql ustawić jako json i w tedy tak na prawdę nie będzie mieć znaczenia ile na raz bedziesz chciał zapisać zmiennych w jednym czasie po za tym wszystko masz dostępne w jednej komórce.
komentarz 23 listopada 2019 przez Filipczak Gaduła (4,020 p.)
Ooo wsm to może być dobre rozwiązanie, czy masz jakiś poradnik związany z tym?
komentarz 24 listopada 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)

Musisz wiersz w mysql ustawić jako format json. Następnie podbierasz cała zawartość z input i wsadzasz do tablicy i tablice zapisujesz. Przy pobieraniu input warto pobrać je jako tablica czyli 

<input type="text" name="imie[]"/>

i stawiasz ile chcesz takich input w zależności od zapisu. 

komentarz 24 listopada 2019 przez Filipczak Gaduła (4,020 p.)
ok :D, dzięki za pomoc!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 682 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2017 w SQL, bazy danych przez MrSanten Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 297 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2022 w SQL, bazy danych przez exnc Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,013 wizyt

92,566 zapytań

141,419 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...