• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gry pobierają mi sie strasznie długo

Object Storage Arubacloud
0 głosów
497 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez KamilKerry Początkujący (390 p.)
Gry pobierają mi sie zwykle z prędkością 5MB/s.

Mój kolega ma ten sam pakiet internetu co ja (obaj mamy światłowód z Euronetu 300 Mb/s).

Jemu gry pobierają się z prędkością ok. 30 MB/s.

W czym tkwi u mnie problem?

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 28 lipca 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Powodów może być wiele. Najczęstszym z nich jest po prostu ograniczona przepustowość serwera docelowego (dajmy na to jest dzień premiery gry, wszyscy zaczynają pobierać no i nagle pobieramy grę z prędkością 20-30 kB/s)
komentarz 28 lipca 2019 przez 1234 Dyskutant (9,140 p.)
Prawdopodobne wydaje się też, że w którymś miejscu występuje wąskie gardło (router, karta sieciowa, itd.). Jeśli dobrze liczę to 30 MB (Megabajtów) to 240 Mb (Megabitów), a niektóre karty mają przepustowość np. 100 Mb
komentarz 28 lipca 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
No, jest to dodatkowa możliwość, stawiałbym na kartę sieciową ponieważ router powinien być na to przygotowany :)
komentarz 28 lipca 2019 przez KamilKerry Początkujący (390 p.)
To na pewno nie to. Zastanawiam się czy to nie jest po prostu zbyt niska przepustowość switcha, bo jak łącze się z Internetem przez kabel to właśnie jest napisane że mam połączenie z moim switchem. Hub ma dobrą przepustowość Ale nie mam jak połączyć do niego komputer za pomocą huba.
komentarz 28 lipca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Switch to teoretycznie inteligetny hub, czyli sam szuka celu i przelacza sie tylko do niego zamiast rozsylac dane do wszystkich komputerow polaczonych w siecii. Skoro Ci tak pisze, to pewnie jestes polaczony ze swoim routerem po kablu i tyle. Tu zgodzilbym sie z osobami wyzej, ze moze to byc wina karty sieciowej, ktora nie obsluguje az tak duzej przepustowosci, dlatego warto sprawdzic jej model.
0 głosów
odpowiedź 28 lipca 2019 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Może trzeba uaktualnić sterowniki do karty sieciowej?

Ja raz tak miałem właśnie ze światłowodem.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 403 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Hellgrush Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 376 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 609 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...