• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pierwszy program. Co sądzicie ?

Object Storage Arubacloud
+8 głosów
1,048 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2015 w Offtop przez michal Mądrala (5,560 p.)
edycja 21 sierpnia 2015 przez michal

Witam napisalem jeden z pierwszych moich programów (symulacje gry). Proszę o opinie i konstruktywną krytyke ;)

Link : http://www.epsilon-studio.net/osagame/

 

Witam.

Postanowiłem odświeżyć moją grę i wpadłęm na pomysł by dodać do niej ranking wygranych. Chciałbym żeby po zakończeniu gry gracz wpisał swoje imie, lub ksywkę, poczym ta wraz z ilością zdobtych punktów została zapisana do bazy.

Moje pytanie, czy to skomplikowane zadanie i czy nie posiadając obszernej wiedzy na temat phpi mysql bede w stanie to wykonać?

Imie chcialbym wczytać do php i pożniej do bazy za pmoca metody post z formularza, natomiast w jaki sposób można zapisac do bazy wynik gry, który przechowywany jest w zmiennej w pliku js?

23 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 lipca 2015 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Dzięki za opinie. Owoce wyświetlaja sie zupelnie losowo, jest 6 rodzajów "owoców" i nie ma żadnej manipulacji przy losowaniu.
+1 głos
odpowiedź 27 lipca 2015 przez _coder_ Gaduła (3,480 p.)
Jest OK. Prosta gra, ale robi co ma robic. Wciagajaca jak hazard, mialem juz ponad 500 i przegralem wszystko:) Wyswietlasz te znaczki zupelnie randomowo, czy jest to jakos ulozone?
+1 głos
odpowiedź 27 lipca 2015 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Fajnie by było w sumie jeszcze zrobić symulacje kręcenia się tych bębnów z owocami, ale jak narazie to za wysokie progi jak dla mnie heh.
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2015 przez Basze Użytkownik (630 p.)
Jak dla mnie fajna. Nie mam żadnych zastrzeżeń.
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Prosta gra. Te znaczki są w pełni randomowe? Czy są jakoś ułożone?
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Fajna, dodasz kilka efektów i będzie naprawdę nieźle :)
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2015 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
może być, wygrałem raz, to mi podbiło do 1000, a potem już tylko gorzej... :)
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Powinienem pochwalić bo bardzo  ładnie i estetycznie zrobione, działa jak należy i wgl....

ale NIE! Panie, pół godziny i  maksymalnie do 140 doszedłem, jestem mi przykro :c.
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Bardzo fajnie zrobione, tylko jakiś dzwiek chociaż przy wygranej ;p
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Fajna gierka :)
Jakie jezyka sie teraz uczysz ?
komentarz 27 lipca 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
ogaraniales to w JavaScript ?
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2015 przez DarkEliat Bywalec (2,810 p.)
Bardzo fajna
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2015 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Narazie caly czas próbuje doskonalić się w JavaScript, chcialbym tez poznac lepiej php, ale to chyba wszystko trzebabedzie pokolei. Ta gra jest zrobiona tylko w js z biblioteka prototype oraz efects, a obrazki malowalem w photoshopie :). Miło mi ze sie podoba i dziekuje za sugestie. W wolnej chwili postaram sie dorobic jakies dzwieki ktore beda przy losowaniu i w momecie zdobywania punktow.

Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
o ile dobrze mi sie wydaje te losowanie jest w dużej mierze losowe .PS nie zarobiłem ani grosza wszystko przewaliłem :D
komentarz 27 lipca 2015 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Tak, nie ma tutaj zadnej zależności od stawki, ani od niczego. podczas losowania, funkcja losuje liczbe z przedzialu 1-6  i zapisuje do tablicy 9 wylosowanych liczb ktore reprezentuja 9 wyswietlanych owocow. Tak ze nie ma zadnej manipulacji przy losowaniu. Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Jak na początek jest świetnie!
0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2015 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Witam.

Postanowiłem odświeżyć moją grę i wpadłęm na pomysł by dodać do niej ranking wygranych. Chciałbym żeby po zakończeniu gry gracz wpisał swoje imie, lub ksywkę, poczym ta wraz z ilością zdobtych punktów została zapisana do bazy.

Moje pytanie, czy to skomplikowane zadanie i czy nie posiadając obszernej wiedzy na temat phpi mysql bede w stanie to wykonać?

Imie chcialbym wczytać do php i pożniej do bazy za pmoca metody post z formularza, natomiast w jaki sposób można zapisac do bazy wynik gry, który przechowywany jest w zmiennej w pliku js?
komentarz 24 sierpnia 2015 przez makoso Mądrala (7,380 p.)
Same podstawy Ci wystarczą :) łatwe do ogarnięcia bd to miał :)
0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
czy to jest tak zamierzone że gdy na ukos sa takie same to też dodaje punkty ?
komentarz 21 sierpnia 2015 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Tak. wszystkie linie poziome i na ukos.
komentarz 21 sierpnia 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
tak sie zastanwaiałem gdyż na prawade jest tak ze wygrywa sie chyba tylko jak jest w jednej lini
komentarz 21 sierpnia 2015 przez michal Mądrala (5,560 p.)
hmm dobra sugestia, bede musial jeszcze sprawdzić, ponieważ mi się wydawało ze na skos też dodaje punkty.
komentarz 21 sierpnia 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2015 przez Krawiec91 Pasjonat (19,600 p.)

10,5 tys. nabiłem, ale musiałem przerwać, bo moja inżynierka nie powstanie w tym roku.smiley Jedynę co mogę zrobić, to pogratulować dobrej roboty i życzyć motywacji do tworzenia jeszcze lepszych rzeczy.

komentarz 22 sierpnia 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
Ja bym dodał rejestracje i grać na jedno konto po zalogowaniu się
komentarz 22 sierpnia 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
Sorki nie tu zjechała mi strona miało być do posta poniżej
0 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2015 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Czy ktoś doradzi coś na temat rozbudowy tej gry o którj pisalem wyzej ?
komentarz 22 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Może animacja obrotowa?
komentarz 22 sierpnia 2015 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Nad tym tez pomysle, tylko narazie mam na mysli wykozystanie php i myqsl do stwozenia rankingu wygranych.
komentarz 22 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
No to może jak ktoś przegra to gracz podaje nick który jest póżniej zapisywany w bazie danych.

Potem jest sprawdzany czy jest większy rekord od tamtego i jest zapisywany największy.

Potem to z górki.

Plus jest taki że nie ma sensu podawać się za innego, po jedynie możemy mu pomóc.
0 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Jak już dodasz na stronę php to napisz taki skrypt który pozwoli zapamiętać czy ktoś kiedyś trafił 9x ten sam owoc :)
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2015 przez michal Mądrala (5,560 p.)
To tez można zrobić, tylko narazie nie wiem jak przekazać wartość ktora siedzi w zmiennej w pliku js do pliku php.
komentarz 24 sierpnia 2015 przez niezalogowany
ajax -> get/post

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 208 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 206 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2016 w HTML i CSS przez Mako Użytkownik (650 p.)
+6 głosów
3 odpowiedzi 848 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2015 w Offtop przez Asasynek Obywatel (1,430 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...