• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

MySql problem z polaczeniem oraz sys. logowania

0 głosów
89 wizyt
pytanie zadane 1 lipca w SQL, bazy danych przez Nerez Użytkownik (830 p.)
Witam. Mam pytanię odnośnie łączenia bazy danych MySql z PHP i stroną. Od dłuższego czasu wyskakuje mi błąd o tym, że nie może się zalogować. Raz udało mi się naprawić, po czym wyskoczył błąd o resetowaniu hasła. Zresetowałem do każdego usera, wszędzie gdzie się dało i nic. Kod podeślę później, ale wiem, że to nie jego wina. Oraz pytanie kolejne, jak w systemie logowania, zrobic wpisanie albo nazwy uzytkownika, albo maila? Jak to pozniej polaczyc, jak w bazie danych do tabelki doda sie Nazwa uz., haslo oraz email, zeby w logowaniu odczytalo tylko 2 pola z nich?
komentarz 2 lipca przez Nerez Użytkownik (830 p.)

Błąd, który naprawiłem raz, ale znowu wrócił: Warning: mysqli_connect(): (HY000/1045): 

Warning: mysqli_connect(): (HY000/1045): Access denied for user 'nazwa'@'10.254.34.207' (using password: YES) in /home/nazwaserwera/ftp/strona/process.php on line 4

Tamtego drugiego nie ma, dlatego dopiero jak się pojawi wrzucę.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 lipca przez Arkadiusz Waluk Ekspert (250,210 p.)

Access denied for user 'nazwa'@'10.254.34.207' (using password: YES)

Tak jak masz napisane: odmowa dostępu dla podanego użytkownika. Najczęściej błędna nazwa użytkownika lub hasło do bazy danych.

jak w systemie logowania, zrobic wpisanie albo nazwy uzytkownika, albo maila?

Pewnie w momencie logowania wykonujesz jakieś zapytanie z WHERE username=X, wystarczy że dodasz tu OR email=X i już - wystarczy po prostu sprawdzić dwie kolumny.

komentarz 2 lipca przez Nerez Użytkownik (830 p.)
mysqli_connect(): (HY000/2000): mysqlnd cannot connect to MySQL 4.1+ using the old insecure authentication. Please use an administration tool to reset your password with the command SET PASSWORD = PASSWORD('your_existing_password'). This will store a new, and more secure, hash value in mysql.user. If this user is used in other scripts executed by PHP 5.2 or earlier you might need to remove the old-passwords flag from your my.cnf file.

Kolejny błąd. Zrobiłem wszystko z poradników. Hasła pozmieniane wszędzie, a w my.cnf nie mam tabelki "old-passwords".
komentarz 3 lipca przez Arkadiusz Waluk Ekspert (250,210 p.)

Nie spotkałem tego błędu u siebie nigdy. Próbowałeś wszystko po kolei jak np. tutaj? http://blog.mixu.net/2010/06/06/quick-tip-how-to-fix-mysqlnd-cannot-connect-to-mysql-4-1-using-old-authentication-onphp5-3/ Jaka to wersja PHP i MySQL?

komentarz 3 lipca przez Nerez Użytkownik (830 p.)
Nie mam tabelki old_password i po select * from users nie ma tabelki passwords
komentarz 4 lipca przez Arkadiusz Waluk Ekspert (250,210 p.)

You need to change this in "my.cnf" (e.g. /etc/my.cnf): remove or comment out the line that says

old_passwords = 1

A to?

Niestety nie jestem w stanie więcej pomóc z tym konkretnym błędem, nie spotkałem takowego wcześniej.

komentarz 4 lipca przez Nerez Użytkownik (830 p.)
Nie mam w ogóle tej tabelki :/
komentarz 4 lipca przez Arkadiusz Waluk Ekspert (250,210 p.)
Tu nie jest mowa o tabelce, a o takiej linijce w konfiguracji MySQL.
komentarz 5 lipca przez Nerez Użytkownik (830 p.)
O to mi chodziło, ale naprawiłem po zmienieniu mysql z domowego na nazwa.pl

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 74 wizyt
pytanie zadane 10 lutego w PHP, Symfony, Zend przez Kamil423 Początkujący (260 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 449 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 146 wizyt
pytanie zadane 5 lipca w PHP, Symfony, Zend przez Nerez Użytkownik (830 p.)
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny serwer Discord, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

66,513 zapytań

113,278 odpowiedzi

239,907 komentarzy

46,647 pasjonatów

Przeglądających: 207
Pasjonatów: 18 Gości: 189

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...