• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

MySql problem z polaczeniem oraz sys. logowania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
278 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2019 w SQL, bazy danych przez Nerez Użytkownik (970 p.)
Witam. Mam pytanię odnośnie łączenia bazy danych MySql z PHP i stroną. Od dłuższego czasu wyskakuje mi błąd o tym, że nie może się zalogować. Raz udało mi się naprawić, po czym wyskoczył błąd o resetowaniu hasła. Zresetowałem do każdego usera, wszędzie gdzie się dało i nic. Kod podeślę później, ale wiem, że to nie jego wina. Oraz pytanie kolejne, jak w systemie logowania, zrobic wpisanie albo nazwy uzytkownika, albo maila? Jak to pozniej polaczyc, jak w bazie danych do tabelki doda sie Nazwa uz., haslo oraz email, zeby w logowaniu odczytalo tylko 2 pola z nich?
komentarz 2 lipca 2019 przez Nerez Użytkownik (970 p.)

Błąd, który naprawiłem raz, ale znowu wrócił: Warning: mysqli_connect(): (HY000/1045): 

Warning: mysqli_connect(): (HY000/1045): Access denied for user 'nazwa'@'10.254.34.207' (using password: YES) in /home/nazwaserwera/ftp/strona/process.php on line 4

 

Tamtego drugiego nie ma, dlatego dopiero jak się pojawi wrzucę.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Access denied for user 'nazwa'@'10.254.34.207' (using password: YES)

Tak jak masz napisane: odmowa dostępu dla podanego użytkownika. Najczęściej błędna nazwa użytkownika lub hasło do bazy danych.

 jak w systemie logowania, zrobic wpisanie albo nazwy uzytkownika, albo maila?

Pewnie w momencie logowania wykonujesz jakieś zapytanie z WHERE username=X, wystarczy że dodasz tu OR email=X i już - wystarczy po prostu sprawdzić dwie kolumny.

komentarz 2 lipca 2019 przez Nerez Użytkownik (970 p.)
mysqli_connect(): (HY000/2000): mysqlnd cannot connect to MySQL 4.1+ using the old insecure authentication. Please use an administration tool to reset your password with the command SET PASSWORD = PASSWORD('your_existing_password'). This will store a new, and more secure, hash value in mysql.user. If this user is used in other scripts executed by PHP 5.2 or earlier you might need to remove the old-passwords flag from your my.cnf file.

 

Kolejny błąd. Zrobiłem wszystko z poradników. Hasła pozmieniane wszędzie, a w my.cnf nie mam tabelki "old-passwords".
komentarz 3 lipca 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Nie spotkałem tego błędu u siebie nigdy. Próbowałeś wszystko po kolei jak np. tutaj? http://blog.mixu.net/2010/06/06/quick-tip-how-to-fix-mysqlnd-cannot-connect-to-mysql-4-1-using-old-authentication-onphp5-3/ Jaka to wersja PHP i MySQL?

komentarz 3 lipca 2019 przez Nerez Użytkownik (970 p.)
Nie mam tabelki old_password i po select * from users nie ma tabelki passwords
komentarz 4 lipca 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

You need to change this in "my.cnf" (e.g. /etc/my.cnf): remove or comment out the line that says

old_passwords = 1

A to?

Niestety nie jestem w stanie więcej pomóc z tym konkretnym błędem, nie spotkałem takowego wcześniej.

komentarz 4 lipca 2019 przez Nerez Użytkownik (970 p.)
Nie mam w ogóle tej tabelki :/
komentarz 4 lipca 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Tu nie jest mowa o tabelce, a o takiej linijce w konfiguracji MySQL.
komentarz 5 lipca 2019 przez Nerez Użytkownik (970 p.)
O to mi chodziło, ale naprawiłem po zmienieniu mysql z domowego na nazwa.pl

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 184 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2019 w PHP przez Kamil423 Początkujący (350 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 817 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2015 w PHP przez kamil_1996 Nowicjusz (130 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 224 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2019 w SQL, bazy danych przez Rosool Użytkownik (660 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...