• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przesyłanie plików na vps przez ssh

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,494 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)

Cześć.

Mam pytanie jak przesłać poprawnie pliki z mojego komputera do vps przez ssh. Używam metody scp podaje numer portu i ścieszkę gdzie to leży u mnie na komputerze i rozumiem , że jeszcze muszę podać mu ścieżkę mojego komputera czy ip mojego komputera ? I jak powinno to prawidłowo wyglądać ?

[root@vps534938 views]# scp -P 22 C:\test.html.twig
usage: scp [-12346BCpqrv] [-c cipher] [-F ssh_config] [-i identity_file]
           [-l limit] [-o ssh_option] [-P port] [-S program]
           [[user@]host1:]file1 ... [[user@]host2:]file2

 

komentarz 19 czerwca 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Chcesz się tak bawić? Ja używam FileZilla i łączę się z VPS jak przez FTP, tyle że zamiast FTP zaznaczam "SFTP - SSH File Transfer Protocol" i masz całe drzewo plików i robisz drag&drop...

https://jonathanmh.com/wp-content/uploads/2015/08/filezilla-sftp-ssh-vps-upload.png

komentarz 19 czerwca 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Generalnie to chciałbym użyć fillezilla tylko , że nie mam uprawnień aby coś z niej robić.To znaczy tak serwer jest tak skonfigurowany , że aby ktoś coś mógł zrobić loguje się jako user a następnie poleceniem sudo -s nadaje sobie prawo admina i w tedy dopiero mogę coś modyfikować.Chyba , że da się coś zmienić w filezilla abym mógł się tak zalogować było by super i bym był wdzięczny.
komentarz 19 czerwca 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
przeniesione 19 czerwca 2019 przez Arkadiusz Waluk
A tak się zapytam czy jest możliwość logując się przez fillezilla otworzyć jakąś konsole i wpisać polecenie sudo -s aby uzyskać prawa administratora ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
scp -r -P 22 sciezka/do/katalogu/z/plikami nazwa_konta@adresIP:sciezka/do/katalogu/zapisu
komentarz 19 czerwca 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Daj:

chmod 777 zapis

może filezilla "musi najpierw wejść" do tego katalogu, by móc cokolwiek w nim zapisać.

komentarz 19 czerwca 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
udało się :D , przerzuciła udało się
komentarz 19 czerwca 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
A czy mogę tą komendę użyć do innych folderów np. gdzie już coś jest ?
komentarz 19 czerwca 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Możesz, tylko bądź ostrożny. Niektóre foldery nie powinny mieć przypisanych taki liberalnych praw.
komentarz 19 czerwca 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
A czy jak przypisze takie prawa folderowi to czy będzie normalnie go wyświetlać przez serwer xampp ?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 4,469 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 603 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 185 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez adamek0123 Obywatel (1,530 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...