• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dziwne subskrybcje na youtube

Object Storage Arubacloud
0 głosów
387 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez Rzepek Bywalec (2,050 p.)
edycja 19 czerwca 2019 przez Rzepek
Od jakiegoś czasu mam problem. Gdy wchodzę na youtubie w zakładke subskrybowane kanały, znajdują się tam jakieś kanały, które mają po kilka subów i równie mało wyświetleń na filmach, nie wspominając, że często są w nieznanych mi językach. Na bieżąco unsubuje wszystkie te kanały, ale ciągle pojawiają się nowe. Podejrzewam, ze to jakieś wirusy, bo tak samo miałem na facebooku, gdzie przybyło mi nagle prawie 1000 znajomych (oczywiście też jakichś arabskich czy tureckich narodowości). Wie ktoś jak pozbyć się tego dziadostwa? Hasło już nie raz zmieniałem.
komentarz 19 czerwca 2019 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Ja bym zwrócił uwagę na dodatki w przeglądarce, jakie masz zainstalowane?
komentarz 19 czerwca 2019 przez Rzepek Bywalec (2,050 p.)
adblocka, grammarly, tłumacza google, avast, McAfee

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 19 czerwca 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
edycja 19 czerwca 2019 przez Benek

Są dwa wyjścia. Pierwsze to, że dzieje się po stronie serwera i nie masz na to wpływu. Jedyne co to możesz wysłać zgłoszenie do supportu. To jednak jest mało prawdopodobne, ponieważ dzieje się to na dwóch niepowiązanych ze sobą portalach społecznościowych. Z tego co wiem, Facebook nie jest własnością Google.

Druga możliwość to taka, że ktoś ma stale dostęp do Twojego któregoś urządzenia. Skoro są dodawane jakieś randomowe konta ze Wschodu, to możliwe że automat przechwytuje Twoje ciastka, loguje się u siebie na FB/YT i z automatu dodaje znajomych/subskrybuje kanały.

P.S. W tytule tematu masz błąd (subskrybcja).

komentarz 19 czerwca 2019 przez Rzepek Bywalec (2,050 p.)
Ok, zakładając drugą możliwość co moge zrobić aby temu zapobiec, bo zmiana hasła(kilkukrotna) nie wystarczyła?
komentarz 19 czerwca 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Zmieniałeś te hasła tylko na jednym urządzeniu, czy na różnych (komputer/telefon)?
komentarz 19 czerwca 2019 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Zmień hasła przy użyciu urządzenia do którego masz zaufanie (Pewny że nie ma wirusów). Kolejną rzeczą jaką powinieneś zrobić, to sprawdzić jakim aplikacjom dałeś dostęp do swojego konta na FB. Czasami różne strony / konta proszą o dostęp (np. do logowania). Czasami jest tak, że właściciel serwisu odsprzedaje te dane innym osob które potem używają tego do właśnie takich celów jak opisałeś.
komentarz 19 czerwca 2019 przez Rzepek Bywalec (2,050 p.)
@Benek

Zmieniałem na kompie i na telefonie. I to są wszystkie urządzenia, na których jestem podłączony.
komentarz 19 czerwca 2019 przez Rzepek Bywalec (2,050 p.)
Nie wykluczam, że telefen także jest zawirusowany. Może więc zmienie hasło np. z komputera taty?
komentarz 19 czerwca 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Możesz zmienić, ale wtedy nie loguj się z własnego komputera i telefonu. Przeglądaj te portale tylko na komputerze ojca. Jak po paru dniach będzie wszystko dobrze, to znaczy, że masz zainfekowane któreś z dwóch urządzeń albo oba. Jeśli problem pozostanie, to może oznaczać dziurawy router, choć to już jest mniej prawdopodobne.
komentarz 19 czerwca 2019 przez Rzepek Bywalec (2,050 p.)
Ok, a zrobienie skanu całego PC Avastem coś pomoze?
komentarz 19 czerwca 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Zależy. Po pierwsze możesz mieć zainfekowany telefon a nie komputer i skan nic nie wykaże. Po drugie antywirusy nie zawsze rozpoznają mało znane wirusy.
komentarz 19 czerwca 2019 przez Rzepek Bywalec (2,050 p.)
Dobra, to postaram się coś zdziałać i dam znać czy pomogło.

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 915 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2019 w Grafika i multimedia przez Nimplex Początkujący (460 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 968 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2017 w Offtop przez Ferrow Początkujący (360 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 156 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2023 w Bezpieczeństwo, hacking przez Mezeon Obywatel (1,550 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...