• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z Windows 7

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
335 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
Koleżanki i koledzy programisci

Od 2 dni po aktualizacji mam problem z System Windows 7 Home Premium, Najpierw pokazało mi że system nie jest legalny po 3 latach uzytkowania. (system był kupiony wraz z laptopem) po ponownym uruchonieniu zniknał napis, że system jest piracki czarne tło i pojawiła się naklejka że jest oryginalny....

wczoraj czały dzień było w miare ok. ale dzisiaj już jak próbuję włączyć wpisuje hasło logowania pojawia się informacja, że nie udało się uzyskać połaczenia z serwerem i żeby skontaktować się z administracją a czym czarne tło, na koncie admina niby hasłowchodzi i się loguje., ale też jest napiś problem z windowsem i nie można zamknąc systemu/ znów czarne tło po wciśnieniu zamknij muszę wymuszać zamknięcie przyciskiem power.

Dzysk mam ten sam który był w momencie kupienia laptopa, ale nie mam już partycji recovery... Windows został zaistalowany z płyty z kluczem z naklejki. Partycje recovery uszkodził mi informatyk....

Czy noć mogę w tym wypadku jeszcze zrobić?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 24 lipca 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
wybrane 24 lipca 2015
 
Najlepsza

Partycje recovery uszkodził mi informatyk... 

Nosz kurrr... Sami profesjonaliści :P

Panel sterowania > Wszystkie elementy panelu sterowania > System > Właściwości systemu i wybierz button "Przywracanie systemu" (dalej sobie poradzisz) :)

 

Edit: Łatwiejszy sposób:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/products/features/system-restore

komentarz 24 lipca 2015 przez niezalogowany
Mam Avasta wersje free i comoddo jaki freewalla
komentarz 24 lipca 2015 przez niezalogowany
Możesz mi jeszcze powiedzieć jak i skąd pobierać te aktualizację ręcznie sprawdzone i bezpieczne?
komentarz 26 lipca 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Nie było mnie w domu, więc nie odpisywałem.

Co prawda W8 ale z W7 jest identycznie:

http://www.dobreprogramy.pl/Ujarzmiamy-Windows-Update-jak-oszczedzic-nerwy-nie-rezygnujac-z-zabezpieczen,News,59928.html
komentarz 30 lipca 2015 przez niezalogowany
dzięki za pomoc
komentarz 31 lipca 2015 przez niezalogowany
Możesz podesłać mi jeszcze raz link do przywracania systemu bo tu jest jakiś inny?
0 głosów
odpowiedź 24 lipca 2015 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
Czasem może być tak, że jak się zmieni cos w laptopie/PC, np doda się RAM, nową garte graficzą, dzwiękową, cokolwiek. To systwm wykryje że suma kontrolna sprzętu się nie zgadza i może uznać że system nie był tutaj zainstalowany więc uzna że jest nie legalny.

 

Wiem właśnie że kiedyś tak było w WIN, ale nie wiem czy dalej tak jest... (To były żadkie przypadki)

 

Inną opcją mogą byś też gdzieś BAD SEKTORY na dysku i dlatego WIN może też czasem wariowac.
komentarz 24 lipca 2015 przez niezalogowany
Nic nie dodawałam nic nie zmieniałam aktualizacja zaistalowała sie sama i wymusiła restart systemu nie wiem czy są bledy na dysku laptop ma ok 3 lat ale działa bez zarzutu nigdy nie było z nim zadnego problemu
komentarz 24 lipca 2015 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
to zostają 2 opcje, albo to wina MS, albo możesz mieć lub miałeś jakiegoś virusa podczas instalacji update, lub uptade był wirusem (też czasem się tak zdarza...)
komentarz 24 lipca 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Windows czasem sam instaluje sterowniki (błędne)
komentarz 24 lipca 2015 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
Poczekaj jak wujdzie WIN 10, zainstaliuj, może będzie działać...

Testowałem tego wina i jestem strzasnie pozytywne zaskoczony...

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 252 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 232 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 370 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez zuzka_kotek Początkujący (290 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...