• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przeinstalowanie sytemu Windows 7

Object Storage Arubacloud
0 głosów
364 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez zuzka_kotek Początkujący (290 p.)
Dzień Dobry

Ostatnio na swoim laptopie instalowałam Windows 7( na uczelni rozdawali), tylko mzyam teraz problem, ponieważ raczej jestem zielona w tych sprawach, to przez pomyłkę za mało wyznaczyłam miejsca dla dysku lokalnego C. Słyszałam, że są proogramy, które umożliwiają zmiany tych parametrów. Czy znacie jakieś sprawdzone??

Oraz mam jeszcze pytanie, bo mój laptop posiada kartę graficzną AMD Radeon, ale chyba jej nie zainstalowałam, włączyłam czy to co się z nią robi ;) Ponieważ obraz bardzo "zamula". To ktoś wie jak ją włączyć, by wszystko sprawnie działało ??

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 kwietnia 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Tak jak kolega wyżej napisał nie trzeba mieć żadnych dodatkowych programów do zmiany wielkości partycji. Do wykonania tej operacji musisz mieć uprawnienia administratora.

Panel Sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> Magazyn -> Zarządzanie dyskami.

Najpierw pomniejszasz jedną partycje partycje (pewnie D), później powiększasz drugą (C), reset i gotowe.

Co do karty graficznej to masz zapewne dwie zintegrowaną i dedykowaną. Nie trzeba jej włączyć ani nic z tych rzeczy oprogramowanie robi to za Ciebie no chyba, że potrzebujesz coś niestandardowego to wtedy ręcznie ustawiasz. Efekt "zamulania" to prawdopodobnie brak sterowników albo nieaktualne sterowniki zainstalowanie odpowiednich rozwiąże sprawę. Jeżeli nie znasz się za bardzo to zainstaluj program: Driver Booster - ona sam wyszuka najnowsze sterowniki i je zainstaluje. To powinno pomóc.
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
edycja 4 kwietnia 2016 przez efiku

Nagraj sobie na pena (programem Rufus) livecd z Ubuntu, ma on program gparted, można nim zmienić rozmiar partycji, ale nie zawsze jest to szybki proces.

Oczywiście wiąże się z tym ryzyko utraty danych. Jeśli masz tam jakieś dane, lepiej zmienić rozmiar. (Nie dotykaj tej 100mb partycji) 

Wpis, który może pomóc w zrozumieniu  o co chodzi:

http://gparted.org/display-doc.php%3Fname%3Dmoving-space-between-partitions ( w sumie pokazane jest to, co chcesz osiągnąć)

PS: Od tego są specjalistyczne narzędzia, dedykowane do zabaw z dyskami i je radze używać.

-------

Na płytce, którą masz dołączoną do laptopa powinny znajdować się sterowniki, jeżeli nie masz takiej: To googluj za modelem swojego lapka i tam na stronie producenta one będą ;)

komentarz 4 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Poleciłbym najpierw zdefragmentowanie partycji C: przed takimi zabiegami...
komentarz 4 kwietnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Z założenia chce ją rozszerzać (od prawej strony)  więc można, ale nie trzeba. Proces defragmentacji bym polecał przeprowadzić na partycji, którą chce zmniejszać (od lewej strony).
komentarz 4 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
W sumie tak... ;)
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Witaj ! Jeśli masz problem z miejscem na dysku C: to możesz w łatwy sposób zwiększyć rozmiar partycji programem np: Wizard Partition :) . Jeśli chodzi o kartę graficzną to musisz zobaczyć w menedżerze urządzeń czy przy znaczku karty graficznej nie ma jednego z tych znaków: "!" or "?" . Oznacza to, że nie masz sterowników do karty. Jeśli masz płytę ze sterownikami do niej możesz zainstalować  z płyty, jeśli nie musisz wpisać model karty w google i pobrać sterownik (zaleca się pobieranie ze strony producenta danej karty)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 8,850 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,625 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 242 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...