• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Huawei P8 Lite-przestał działać i ładować się, po chwili wszystko było ok. Jaka może być przyczyna?

0 głosów
81 wizyt
pytanie zadane 6 dni temu w Telefony i tablety przez serdaw Początkujący (340 p.)

Witam.

Dziś przytrafił mi się taki incydent z Huawei P8 Lite. Mianowicie rano włączyłem telefon i działał poprawnie. Służył mi on do sprawdzanie Facebooka i Messengera. Około 14.00 - 14.30 telefon przestał działać. Nie włączał się, a po podłączeniu do ładowarki nie zaświeciła się dioda ładowania ( jest w pełni sprawna ). Po upływie około pół godziny telefon zaczął działać ( dało się go włączyć oraz po podłączeniu do ładowanie zaświeciła się dioda ładowanie ). Mam teraz pytanie, czy może to oznaczać, że telefon się zepsuje w najbliższym czasie? Może zna ktoś powód jaki mógł spowodować takie zachowanie telefonu.

komentarz 6 dni temu przez MsMaciek123 Pasjonat (16,910 p.)
1. Polałeś telefon wodą?
2. Używasz oryginalnej ładowarki?

3. Przytrafiło Ci się już to kiedyś?
4. Spadł kiedyś telefon? (Widziałem przypadki, w których telefon po prostu był na złom, po uderzeniu w czuły punkty)
5. Telefon był gorący niż zwykle? (Mógł się przegrzać)
komentarz 6 dni temu przez serdaw Początkujący (340 p.)

1) Nie, telefon nigdy nie miał kontaktu z wodą

2) Tak, jest to oryginalna ładowarka Huawei

3) Nie, był to pierwszy raz

4) Tak, ale było to około roku temu i spadł z niewielkiej wysokości ( był w etui i szkle hartowanym ). Po incydencie działał bez problemu. 

5) Był ciepły, gdyż użytkowałem go przez jakiś czas grając w grę, ale chyba nie bardziej niż zwykle

komentarz 6 dni temu przez MsMaciek123 Pasjonat (16,910 p.)
Odnosząc się do punktu 5. Twój telefon postanowił sobie "ulżyć" :)

Teraz masz dwie drogi:
1. Nic sie nie stanie - było to jednorazowe

2. Coś sie w telefonie spaliło...
komentarz 6 dni temu przez serdaw Początkujący (340 p.)

Dziękuje bardzo za odpowiedź.

komentarz 5 dni temu przez PiotrBednarski Gaduła (3,970 p.)

@MsMaciek123, Co się mogło w telefonie "spalić" grając w gry??

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 5 dni temu przez PiotrBednarski Gaduła (3,970 p.)
Jeżeli telefon jest używany dość często to po jakimś czasie od użytkowania bateria zaczyna się wypuklać co skutkuje zmniejszeniem żywotności baterii, a czasem do całkowitego rozładowania gdzie taka bateria nie może być już ponownie naładowana. Czasem przy takich opcjach może wystąpić zwarcie (tylko gdy telefon był włączony) więc jest to prawdopodobne że musisz wymienić baterie i płytę główną.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 29 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 90 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2018 w Telefony i tablety przez zkkf56 Mądrala (7,310 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,897 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2017 w Telefony i tablety przez Piotr Śledź Nowicjusz (220 p.)
Porady nie od parady
Wynikowy wygląd pytania, odpowiedzi czy komentarza, różni się od tego zaprezentowanego w edytorze postów. Stosuj więc funkcję Podgląd posta znajdującą się pod edytorem, aby upewnić się, czy na pewno ostateczny rezultat ci odpowiada.Podgląd posta

64,071 zapytań

110,467 odpowiedzi

231,382 komentarzy

47,836 pasjonatów

Przeglądających: 171
Pasjonatów: 5 Gości: 166

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...