• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Visual Basic - Jak sprawdzić czy tekst zawiera konkretny znak/literę

0 głosów
50 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca w Visual Basic przez Zwyczajne konto Nowicjusz (140 p.)

Witam,

kod poniżej sprawdza czy w TextBox1 jest a jeśli jest to w TextBox2 pokaże się 1

If TextBox1.Text.Contains("a") Then
           TextBox2.Text = "1"
        End If

Mam taki problem, jeśli w TextBox1 napiszę np: aaa to w TextBox2 pokaże się tylko jedno 1 a nie trzy. Chciałbym wiedzieć co zrobić aby jak napiszę trzy aaa to pokażą się trzy 1

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 czerwca przez Asyncher Nowicjusz (140 p.)
edycja 12 czerwca przez Asyncher

Siemka,

Nie chcę od razu dawać ci kodu jednak chcę żebyś spróbował samemu go napisać. Pamiętaj, że jeżeli nie zrozumiesz to ciebie tak nie zostawię i możesz poprosić już po prostu o kod ;) Jednak chcę żebyś spróbował najpierw samemu go napisać...

Poczytaj o rozszerzeniu "Count" dla zmiennych typu String (Jest to naprawdę fajne rozszerzenie wink).

A potem dopisuj do przykładowej zmiennej jaką wcześniej stworzysz typu String znaki "1" w pętli jaka będzie się wykonywała n ilości znaków "a" w "TextBox1.Text". Pod sam koniec wystarczy już jedynie byś przypisał do właściwości "TextBox2.Text" ówcześnie ziterowaną zmienną z wynikiem ;)

0 głosów
odpowiedź 12 czerwca przez PiotrBednarski Gaduła (4,110 p.)

Logiczne myślenie wkracza:

If TextBox1.Text.Contains("a") Then
           TextBox2.Text = "1"
        End If

"Jeżeli tekst TextBox'a pierwszego, zawiera "a" wykonaj:
Ustaw tekst TextBox'a drugiego na "1"
zakończ."

Zauważyłeś może że sprawdzasz tylko logicznie czy jest znak "a", przecież w kodzie nie ma nigdzie tego ile ma ci policzyć tych znaków jeżeli one się znajdują, ten kod oznacza tylko że gdy się znajduje nie wiadomo ile razy to i tak nie masz jak tego sprawdzić.

Rozwiązaniem jest sprawdzenie ile występuje znaków "a" i czy w ogóle one występują. Czyli wykorzystaj loopy żeby sprawdzały ile jest znaków "a" w stringu i potem tylko dodawaj 1 do jakiejś zmiennej i masz informacje ile jest tych znaków. Myślę że pomogłem

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 20 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 167 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2017 w Visual Basic przez Honter Użytkownik (720 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 123 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2017 w Visual Basic przez Szynku Nowicjusz (120 p.)
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny chat IRC, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

64,829 zapytań

111,290 odpowiedzi

234,054 komentarzy

46,702 pasjonatów

Przeglądających: 234
Pasjonatów: 11 Gości: 223

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...