• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Polecenie system("cls") - problem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
701 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2019 w C i C++ przez kkajet007 Nowicjusz (180 p.)
Witajcie koledzy to znowu ja :) Mam nadzieję, że Wasze projekty idą wam świetnie i nie musicie za często przegrzebywać 300+ linijek kodu żeby znaleźć 1 niewłaściwy znak, a potem robi się wam crush i usuwa projekt. No, ale do rzeczy. Mam problem z komendą system cls, który polega na tym, że kończy ona program w miejscu, gdzie jest postawiona minimalizując przy tym okno cmd do 2/3cm. Ogólnie ten problem może wychodzić poza Code Blocksa, ponieważ jest ona tak mała domyślnie, nawet po zmianie w właściwościach cmd. Dokładniej to przez ułamek sekundy jest taka jak powinna po czym się zwija do malutkiego boxika. Po rozszerzeniu go można przeczytać jedynie:[bez znaku otwarcia nawiasu] 0x0) execution time : (czas ok 1sek) Press any key to continue. Przepraszam za nie użycie bloczka do kodów, ale piszę z telefonu, ponieważ popsuł mi się internet. Tak... programowanie uzależnia. Czekam z niecierpliwością na odpowiedź tejże zagwozdki , bo to chyba ewenement, ponieważ przeszukałem i polski i angielski internet i nie znalazłem niczego podobnego. Dziękuję z góry i ściskam :) Z pasją!
3
komentarz 6 czerwca 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Nie zrozumiałem pytania :/

Mam problem z komendą system cls, który polega na tym, że kończy ona program w miejscu, gdzie jest postawiona minimalizując przy tym okno cmd do 2/3cm.

W wyniku wywołania system("cls") zmienia się rozmiar okna konsoli? To brzmi... niemożliwie?

Wrzucisz proszę screenshot?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2019 przez kkajet007 Nowicjusz (180 p.)
Chciałbym ale tu można max 2.0mb a ja mam w aparacie min 12mp a tak jak pisałem wcześniej nie mogę użyć PC. Zauważyłem też, że w ogóle funkcja(?) system nie działa tam, gdzie działała jeszcze przedwczoraj w innym programie. Było to system(pause). Próbowałem wgrać backup rejestru ale bez skutku... Z internetem mam też dziwny problem bo dali mi nowiutki router zastępczy, a diagnostyka mówi, że karta sieciowa nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP. Czy może to mieć związek z bawieniem się linuxem w wirtualnej maszynie? Przepraszam za zejście z tematu, ale czuję że te sprawy są połączone jakoś. Wracając : brzmi  to niemożliwie przyjacielu, ale tak jest i to jest taka malutka konsolka że jak choćby na milimetr nie rozciagniesz to nie da się przesunąć! Już nawet pal licho to zmniejszenie konsoli, bo tak jak mówiłem funkcja system działała bez zarzutu(chyba do wczorajszej nocy) , a zmniejszanie konsoli już mam od jakiegoś czasu kiedy przy uruchamianiu Windowsa po logowaniu mam autocrush explorera i wtedy właśnie pojawia się to pudełeczko ratunku, w które mogę wpisać explorer i "normalnie" korzystać z kompa. Najmocniej przepraszam za taki rozrzut, ale może komuś coś zaświeci próbując łączyć te przesłanki. Z fartem i pasją!

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 895 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w C i C++ przez sqbi Początkujący (470 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 526 wizyt
pytanie zadane 4 września 2019 w Python przez Czesc Początkujący (430 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 2,028 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2017 w C i C++ przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...