• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Problem ze zmianą nazwy pliku PNG

Object Storage Arubacloud
0 głosów
389 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2019 w Systemy operacyjne, programy przez MakaBresk Obywatel (1,060 p.)
zamknięte 12 czerwca 2019 przez MakaBresk

Dobry wieczór, mam problem ze zmianą nazwy plików z rozszerzeniem .png w win 10. Pliki te zostały automatycznie utworzone na systemie Linux Ubuntu przy robieniu zdjęć tzw. screenshotów. Na win 10 nie mogę tych plików otworzyć, ponieważ wyświetla mi się komunikat: 

Podana nazwa pliku jest nieprawidłowa lub zbyt długa

Przykładowa nazwa pliku: Zrzut ekranu z 2019-05-20 13:48:31

Próbowałem otworzyć te pliki na innych systemach (wirtualnych) win7, linux ubuntu. Nie dało to oczekiwanego efektu. Kopiować tych plików również nie mogę.

Rozmiar tych plików w widoku folderu jest większy od zera, natomiast jak wejdę we właściwości danego pliku to pokazuje mi rozmiar 0. Na linux ubuntu pliki PNG w katalogu są w ogóle nie widoczne.

Samodzielne próby rozwiązania problemu:

- Tryb awaryjny na windows 10 nie pomaga. Dalej ten sam problem.
- Unlocker też nie rozwiązuje mojego problemu. 

Proszę pilnie o pomoc! Długo szukałem rozwiązania, ale mój poświęcony czas poszedł na marne.

komentarz zamknięcia: Brak plików, których dotyczył problem

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 maja 2019 przez nerd Nowicjusz (160 p.)
Problemem są dwukropki w nazwach plików. Znaki / \ | ? : * " < > są niedozwolone.
komentarz 30 maja 2019 przez MakaBresk Obywatel (1,060 p.)
To już wiem, ale jak to mogę rozwiązać?
komentarz 12 czerwca 2019 przez nerd Nowicjusz (160 p.)

Jeśli jeszcze nie rozwiązałeś problemu to spróbuj tego 

https://stackoverflow.com/questions/31371052/remove-colon-from-file-name

komentarz 12 czerwca 2019 przez MakaBresk Obywatel (1,060 p.)
Teraz to już po ptakach. Sformatowałem pendrive'a na którym były te pliki. A program do odzyskiwania już ich nie widzi. Temat zamykam.
0 głosów
odpowiedź 30 maja 2019 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1251674.html

 

Myślę że to załatwi sprawę
komentarz 30 maja 2019 przez MakaBresk Obywatel (1,060 p.)
Metoda subst nie pomaga na win 10 ani na win 7 wirtualnym.

Próbowałem na win 7 zmienić nazwę tych plików to wyskakuje błąd 0x80070057.

Podłączenie dysku zewnętrznego z systemem plików NTFS nie pomaga.

 

Z tego, co pamiętam to miałem problemem już przy kopiowaniu tych zdjęć z linuxa na pendrive. Jak próbowałem wejść na pendrive to pokazywał mi się komunikat, że nie mam uprawnień na koncie administratora, natomiast jak się przelogowałem na innego użytkownika to już miałem dostęp.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 250 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 239 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez ProjectMat30 Początkujący (320 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 187 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2020 w C i C++ przez Nikto0 Użytkownik (500 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...