• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stworzenie bloga bez użycia framework' a.

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
273 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2015 w HTML i CSS przez jk_kord Bywalec (2,950 p.)

Witajcie!

Mam 14 lat (wiem, że to marne usprawiedliwienie laugh) , ale proszę o wyrozumiałość i empatię. Chcę stworzyć bloga, ale jakoś nie przypadły mi do gustu ani WordPress, ani Joomla. Będę próbował okodować go w czystym HTML' u i CSS, ale nie wiem czy ma to sens. I jak rozwiązać kwestie przechowywania postów, trochę głupio trzymać wszystkie posty w jednym piku .html. Próbka bloga w WordPress: xkubax.esy.es 

Pozdrawiam,

Jakub Kord

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Jacek Obywatel (1,200 p.)
wybrane 8 kwietnia 2015 przez jk_kord
 
Najlepsza
Jak już zauważyłeś blog w czystym HTML i CSS będzie trudny w edycji i trochę bez sensu. Jeśli nie chcesz używać gotowych CMS spróbuj napisać go samodzielnie z użyciem PHP. Dużo więcej się nauczysz a nie jest to znowu jakaś wielka filozofia. A co do wieku, zacznij się uczyć jeśli cię to kręci. Wczesny start i wiele zrealizowanych projektów na pewno przyniesie korzyści w przyszłości :)
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)
:P głupi nie jest. Ja w wieku 14 lat nie używałem słowa empatia i nawet teraz go nie używam xD
+4 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
w samym htmlu i css blog nie ma sensu. W tych językach pisze się statyczne strony tzn. To co na nich jest nie ulega zmianie, raz piszesz i to jest informacja ktora się nie zmienia. Żeby można było komentować, dodawać, zmieniać (mowie o zmianach dokonywanych przez użytkowników) trzeba bazę danych, a co za tym idzie trzeba korzystać z php (ewentualnie ruby, a może coś tam jeszcze)
komentarz 8 kwietnia 2015 przez jk_kord Bywalec (2,950 p.)
Tak to wiem, ale dzięki za słuszną uwagę. Moje zaniedbanie ze nie napisałem tego.

Pozdrawiam,

Jakub Kord
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Nonek Obywatel (1,780 p.)
ewentualnie python ? xD czy się mylę :) można pythona używać po stronie serwera przecież z tego co wiem google tak robi i nawet mają usługę wspomagającą "App Engine" czy tam "Google Cloud Program" mogę się mylić :)
+2 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Valtuil Pasjonat (22,460 p.)
+2 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Robisz jak mój kolega krecik1334. Na początek każde rozwiązanie jest dobre. Pozdrawiam.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez jk_kord Bywalec (2,950 p.)
Czyli na początek mogę zapisać wszystkie wpisy chociażby do pliku .html?
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez jk_kord Bywalec (2,950 p.)
Upsss!

Już poprawiam! :P

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 132 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2018 w PHP przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 183 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2016 w Ogłoszenia, zlecenia przez Madryt Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 500 wizyt

92,626 zapytań

141,485 odpowiedzi

319,841 komentarzy

62,006 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...