• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stworzenie bloga

Object Storage Arubacloud
0 głosów
131 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2018 w PHP przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)
Witam mam kilka pytań odnośnie stworzenia własnego bloga jak to wygląda względnie jak się za to zabrać.

Może najpierw jak ja to widzę i czy ma to sens?

Więc na początek na stronie mam jakąś formę edytora WYSIWYG w której tworzę wpis wraz z znacznikami html i wysyłam do bazy danych np. mysql.

Teraz czy wyświetlanie tego wpisu to powiedzmy pobieranie danego tekstu z bazy danych i wrzucenie go w odpowiednie miejsce wraz wszystkimi znacznikami html i tak dalej?  No i to niby załatwia sprawę jeżeli chodzi o formatowanie tekstu czy tabelki w artykule, ale jak wprowadzić do tego wpisu obrazki? Przeszukiwać cały tekst i pobierać z serwera ilustracje? Czy może każdy wpis będzie miał w innej tabeli nazwy ilustracji odnoszących się do tego konkretnego artykułu i będą pobieranie wraz z tekstem całego artykułu?

Mam nadzieje że kategoria jest odpowiednia i nie namieszałem zbytnio :D

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2018 przez misiek.sz Bywalec (2,050 p.)
najlepiej tak jak piszesz edytorem WYSWIG dodawać wpisy do bazy danych z tagami html, dodatkowo każdy artykuł w bazie powinien mieć kolumnę ze ścieżką do obrazka, a obrazki zapisane na serwerze, polecam Symfony do tworzenia bloga ale to już zależy od stopnia Twojej znajomości PHP.
–1 głos
odpowiedź 10 grudnia 2018 przez niezalogowany
nwm jak to jest w php  ale w django masz coś takiego jak ImageField oraz specjalne pole do kodu ,ale wydaje mi się że jest prawie tak samo jak w PHP :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 182 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2016 w Ogłoszenia, zlecenia przez Madryt Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,172 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 477 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2016 w SQL, bazy danych przez bugs55 Obywatel (1,090 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,638 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...