• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

laravel relacje

Object Storage Arubacloud
0 głosów
154 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2019 w PHP przez Ziito Obywatel (1,110 p.)
Siemka, mam taki problem dość błachy ale jednak, mianowicie.

Tworze prosty serwis użytkownik wybiera język i stopień zaawansowania i tutaj mam problem jak połączyć relacje.

Tabela users:

id,email,password

Tabela languages

id name

Tabela lang_levels

id name

Tabela pivot

id user_id lang_id lang_level_id

 

jak to polaczyc abym mogl wyswietlic usera i jakie zna jezyki i w jakim stopniu?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 maja 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Bardzo dużo osób wychodzi z przekonania że ma zaprojektować tabelę. Skoro korzystasz z larvy która dostarcza orma to projektuj przez pryzmat obiektów. W swojej aplikacji posługujesz się obiektami. Spróbuj przedstawić komuś pomysł na tą aplikację i zapytaj czym jest pivot. Wywal level, trzymaj to w kolumnie jako enum, pivot nazwij languageSkill.
komentarz 18 maja 2019 przez Ziito Obywatel (1,110 p.)
co?
komentarz 19 maja 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Co co?
1
komentarz 21 maja 2019 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)

@Ehlert, Gdzie pracujesz? Dobrze gadasz!

komentarz 21 maja 2019 przez Ziito Obywatel (1,110 p.)

@Ehlert, twoja odpowiedz nie ma sensu wiem co to jest pivot nie musze sie dowiadywac chodzilo mi o konkretnie techniczna odpowiedz. I tutaj dla kolejnych czytajacych i forumowiczow taka rada prosze czytac ze zrozumieniem zanik komu kolwiek odpowiecie

komentarz 21 maja 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

@Ziito, bardzo fajnie że apelujesz o czytanie ze zrozumieniem, proponuję żebyś zaczął od siebie. 

Spróbuj przedstawić komuś pomysł na tą aplikację i zapytaj czym jest pivot.

Gdzie napisałem, że nie wiesz co to pivot.... Także tyle w temacie.

Co do sensu mojej wypowiedzi. Korzystasz z laravela masz do dyspozycji encje, modele czy co tam innego. Orm pozwala ukrywać implementację dzięki czemu nie interesuje Cię czy masz pod spodem MySQL, Postgresa czy Mongo. Modelujesz obiekty. Na Twoje pytanie odpowiedziałem w ostatnim zdaniu

Wywal level, trzymaj to w kolumnie jako enum, pivot nazwij languageSkill.

tutaj dla kolejnych czytajacych i forumowiczow taka rada prosze czytac ze zrozumieniem zanim komukolwiek napiszecie, że odpowiada bez sensu. wink

komentarz 21 maja 2019 przez Ziito Obywatel (1,110 p.)
Czasami mam wrazenie ze na tym forum sa sami debile. Nie wazne i tak twoja odpowiedz byla bez sensu elo
komentarz 21 maja 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Nie wazne i tak twoja odpowiedz byla bez sensu elo

Całkiem mocna argumentacja. Taka całkiem na poziomie przedszkolnym. Może napisz po prostu czego nie rozumiesz?

Czasami mam wrazenie ze na tym forum sa sami debile. 

Gdybym był niekulturalny, to też pokusiłbym się o takie podsumowanie rozmowy z Tobą. 

komentarz 21 maja 2019 przez Ziito Obywatel (1,110 p.)
To nie jest nie kulturalne tylko stwierdzenie faktu. Koniec tematu zegnam

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 199 wizyt
pytanie zadane 14 października 2019 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 113 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2019 w PHP przez sokusters Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 286 wizyt

92,576 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...