• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto tworzyć relacje na poziomie bazy danych podczas tworzenie migracji w Laravelu

0 głosów
103 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2018 w PHP, Symfony, Zend przez Maikel11 Początkujący (410 p.)
Czy podczas tworzenia migracji w Laravelu powinienem tworzyć relacje na poziomie bazy danych czy nie jest to konieczne, jakie korzyści niesie takie rozwiązanie ?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 23 listopada 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (246,090 p.)
wybrane 23 listopada 2018 przez Maikel11

Najlepsza
A jaki miałby być powód, aby nie tworzyć? Teoretycznie nie są konieczne, ale relacje pilnują porządku w bazie danych i trzymają spójność - nie dopuszczą do sytuacji, aby istniało powiązanie do rekordu, którego nie ma. Mogą też odpowiednio reagować na usuwanie danego rekordu (np. ustawić null w powiązanych rekordach czy je usuwać).
komentarz 23 listopada 2018 przez Maikel11 Początkujący (410 p.)
a jak sytuacja z id w tabeli pośredniej? Trzymać same klucze obce czy zostawić id bo domyślnie jest, ale wydaje mi się, że nie jest ono zbyt przydatne.
komentarz 23 listopada 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (246,090 p.)
Mówisz o tabelach łączących składających się z dwóch id, np. do relacji wiele do wielu? Zakładając, że ustawisz dwie kolumny jako łączony klucz podstawowy to nie, myślę że dodatkowe id nie jest potrzebne.
1
komentarz 24 listopada 2018 przez Maikel11 Początkujący (410 p.)

tak dokładnie, dzięki wielkie laughyes

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 64 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2018 w PHP, Symfony, Zend przez mi-20 Stary wyjadacz (10,220 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 100 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 78 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2018 w PHP, Symfony, Zend przez mi-20 Stary wyjadacz (10,220 p.)
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

63,385 zapytań

109,654 odpowiedzi

229,100 komentarzy

44,409 pasjonatów

Przeglądających: 288
Pasjonatów: 20 Gości: 268

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...