• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Alokacja pamieci ktoś cos?

0 głosów
586 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2019 w C i C++ przez antek97 Nowicjusz (220 p.)
#include "klasa.h"
#include "klasa.cpp"
#include <conio.h>
using namespace std;

int main()
{
class baza osoba;
char znak;
//menu
cout << "Menu" << endl;
cout << "1. Wpisz dane" << endl;
cout << "2. Zapisz dane do pliku" << endl;
cout << "3. Pobierz dane z pliku" << endl;
cout << "4. Wyswietl dane" << endl;
cout << "5. Koniec" << endl;
//program
do
{
    fflush(stdin);
    cout << "Twoj wybor: " << endl;
    znak=getch();
    switch(znak)
    {
    case '1':
        osoba.podaj();
        break;
    case '2':
        osoba.zapisz();
        break;
    case '3':
        osoba.pobierz();
        break;
    case '4':
        osoba.wyswietl();
        break;

        case '5':
        cout << "Koniec" <<endl;
        break;
    default:
        cout << "Wybierz ponownie sposrod opcji 1-5." << endl;
    };
}
while (znak!='5');
return 0;
}

Zmodyfikuj program bazy danych z poprzedniego ćwiczenia tak, aby: określał liczbę danych, alokował tablicę o wymaganej wielkości i wczytywał dane do tej tablicy. Przykładowe menu:

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 maja 2019 przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
ale to oczekujesz gotwca czy co bo ty nawet nie probujesz alokowac tej tablicy
komentarz 13 maja 2019 przez antek97 Nowicjusz (220 p.)

nie oczekuje gotowac tylko wskazówki jak to sie robic

int rozmiar_tablicy = 0;
    cout<<"podaj rozmiar";
    cin>> rozmiar_tablicy;
    double* p = new double[rozmiar_tablicy];
    cout<<" Stworzono tablice o"<<rozmiar_tablicy
    << "ilosci elementow";
    for(int i=0; i<rozmiar_tablicy; i++)
    {
        cout<<"Podaj wartosc" << i << "elementu:"
        cin>>wartosc ;
        p[i]=wartosc;
    }

takie cos dodalem ale to nic nie zmienia

komentarz 13 maja 2019 przez j23 Mędrzec (195,220 p.)

Jak nic nie zmienia? Kod wygląda w miarę ok, choć pewnie zamiast typu double powinien być osoba.

 

#include "klasa.cpp"

Tak się nie robi. Pliki źródłowe (.cpp) dodaje się do projektu, a nie załącza via #include.

komentarz 13 maja 2019 przez antek97 Nowicjusz (220 p.)
To jest projekt ale wrzuciłem tu kawałek kodu w którym mam dodać alokacje
komentarz 13 maja 2019 przez j23 Mędrzec (195,220 p.)

Pisząc o dodawaniu do projektu miałem na myśli opcję w IDE (Add to project lub coś w tym stylu). To nie to samo co #include.

0 głosów
odpowiedź 13 maja 2019 przez Rzepek Bywalec (2,050 p.)
W twoim poprzednim pytaniu pisałem ci abyś nie pisał "class" przy tworzeniu obiektu...
komentarz 13 maja 2019 przez criss Mędrzec (172,570 p.)
To nie jest błąd. Chociaż niepotrzebne
komentarz 13 maja 2019 przez Rzepek Bywalec (2,050 p.)

moim zdaniem strasznie to źle wygląda, ale faktycznie nie błąd laugh

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 939 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2023 w C i C++ przez Zuzan Początkujący (390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 691 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2020 w C i C++ przez Hubertius Bywalec (2,970 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 865 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2020 w C i C++ przez Hepsko Początkujący (260 p.)

93,742 zapytań

142,678 odpowiedzi

323,297 komentarzy

63,328 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...