• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Plik bat wyłączający komputer w określone dni

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,797 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2019 w Inne języki przez szybki10 Nowicjusz (120 p.)

Witam wszystkich.Posiadam program operujący w chmurze i zajmujący się kopiami zapasowymi.Program w swoich opcjach dopuszcza uruchomienie zadania po wykonaniu kopii zapasowej.Wykorzystywałem tą możliwość do wyłączenia komputera za pomocą pliku wsadowego i zawartego w nim polecenia " Shutdown.EXE"

shutdown.exe -s –t 600 

po wykonaniu kopii.Problem polega na tym że chciałbym aby plik wyłączał ten komputer tylko w określone dni czyli np w pon,wto,śr,czw. Natomiast w piątek nie chciał bym żeby komputer był wyłączany ze względu na to że mam zdefiniowaną jeszcze jedną kopię i chciał bym aby to po jej wykonaniu był wyłączany komputer.Pytanie brzmi jak napisać plik wsadowy wyłączający komputer w dane dni po jego uruchomieniu.Myślałem jescze o wykorzystaniu "psshutdown.exe" z pakietu "SYSINTERNALS SUITE" ale nie widzę tam takich przełączników lub ich nie znam. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić ?.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2019 przez Filipek123 Użytkownik (840 p.)
Możesz w ustawieniach usera ustawić kiedy ma się wyłączyć komputer a kiedy nie np w piątek żeby wyłączał się o 16 a środę o 12
komentarz 12 kwietnia 2019 przez szybki10 Nowicjusz (120 p.)

To znaczy ja wiem że mogę to ustawić w harmonogramie zadań.ale to mnie nie satysfakcjonuje i nie załatwia tematu.Kopie wykonywane są do chmury,nigdy nie wiem ile to będzie trwało bo zależy od ilości materiału do skopiowania a ten może być różnej wielkości i od przepustowości (upload).dlatego tez program ma przełącznik uruchamiający plik wsadowy lub program po wykonaniu zadania.I tu chce umieścić plik wsadowy lub program uruchamiający wyłączenie systemu.Znalazłem np "program poweroff" który ma taką możliwość ale on z kolei nie występuje jako plik wsadowy.Znalazłem na jednej ze stron coś takiego -cytuje:

 

informacje:
Przełączniki jakie występują w poleceniu shutdown:
W poleceniu tym można używać następujących przełączników:
\nazwa_komputera: z pomocą tego przełącznika ustalimy jakiego komputera ma się tyczyć komenda, domyślnie jest to komputer lokalny.
/l zamknij komputer lokalny
/a wymuś zamknięcie komputera lokalnego.
/r: wymuś restart komputera.
/t:xx: czas w sekundach, po którym nastąpi zamknięcie systemu, domyślnie jest to 20 sekund
„msg” wyświetl komunikat podczas zamykania systemu
/y odpowiedz na wszystkie zapytania „Tak”, pojawiające się podczas zamykania komputera
/c: wymuś zamknięcie wszystkich programów, wiąże się to z utratą niezapisanych danych

  • Np. twardo restartuj komputer o 22 godzinie: at 22:00 shutdown /l /r /y /c
  • Np. Zamknij komputer o godzinie 18 od poniedziałku do piątku: at 18:00 /every:M,T,W,Th,F shutdown /l /r /y /c

Tylko nie wiem jak to ogarnąć żeby ominąć czas i po wywołaniu pliku bat z tym poleceniem nastąpiło zamknięcie systemu z 10-minutowym opóźnieniem i od poniedziałku do czwartku.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,196 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 726 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2021 w Inne języki przez Hajpa Użytkownik (880 p.)
–3 głosów
1 odpowiedź 1,546 wizyt
pytanie zadane 15 września 2017 w Inne języki przez Reavege Nowicjusz (120 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...