• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Technik informatyk

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,482 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez BartekTECHINF Nowicjusz (120 p.)
Witam, planuję pójść do technikum na profil technik informatyk. Interesuję się po trochu wszystkim związanym z informatyką. Mam do was kilka pytań dotyczących pójścia na ten profil.

- Jak się przygotować przed pójściem do szkoły? (podstawy, pojęcia)

- Jak pracować samemu w domu? (jakie strony przeglądać co robić)

- Czy nauczę się tam pisania bez patrzenia na klawiaturę, czy warto samemu się nauczyć w domu?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
1 Jak chcesz, poziom idzie tak szybko, że po obejrzeniu kursu który trwa z 3-5h, a przerobienie go zajmuje tydzień
Jesteś można powiedzieć że wykluczony z lekcji z jednego przedmiotu, na następne 2 lata, bo ty już to wszystko wiesz

2 Najlepiej rozwijać się w kierunku który cie interesuje i tyle. Jak cie to nie interesuje, idziesz tylko bo można zarobić fajną kase, to nie licz na dużo ponad minimum, bo technikum... jak i reszta edukacji "przymusowej" nie zrobią z ciebie specjalisty
Klucz to samodzielny rozwój w tym co cie interesuje

3 Jeśli nauczyciel będzie miał taką fantazje... ale w normalnych warunkach nie jest to konieczne, ogólnie informatycy nie muszą jakoś dużo pisać
Nawet w przypadku programistów tego pisania nie ma jakoś bardzo dużo, więcej jest myślenia
Szybkie pisanie może się przydać bardziej w branży marketingowej, gdzie musisz pisać dużo ogłoszeń, maili itd
Ale ogólnie warto starać się pisać bezwzrokowo, fajny dodatek do całości -> ale moim zdaniem bardziej ułatwia to codzienne życie - głównie pisanie wiadomości do znajomych itd
Szczerze mówiąc to u mnie przyszło samo z siebie, kwestia praktyki, ale gdybym bardziej się przykładał, pewnie progress byłby szybszy
komentarz 5 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Nawet w przypadku programistów tego pisania nie ma jakoś bardzo dużo, więcej jest myślenia

Zgadzam się, często sam lapię się na tym, że 90% rzeczy podpowiada mi IDE gdy tylko zacznę wpisywać :) Nawet do GITa chyba każdy ma swoje aliasy itp. :D

Także odnośnie tych programistów to powiedziałbym nawet, że czasami jest więcej czytania kodu niż pisania nowych rzeczy...

0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
&1 - Można się przygotowywać ale dużo lepszym pomysłem jest po prostu śledzenie tego co się dzieje w świecie IT ~ jeżeli faktycznie Cię to interesuje. Możesz pobawić się trochę sieciami, maszynami wirtualnymi czy instalacją / robieniem klonów / kopii zapasowych i ich przywracaniem (to jesteś w stanie zrobić u siebie). Realia technika-informatyka przeczytasz tutaj na forum.

&2 - To jest uzależnione od tego co chcesz konkretnie robić bo słowo informatyk w dzisiejszych czasach to tak jakby powiedzieć lekarz, jest ich wielu i bez określenia konkretnej specyfiki to nawet weterynarz jest lekarz'em (choć mogłoby się wydawać, że ten termin tyczy się w raczej ludzi).

&3 - W szkole na pewno nie, w domu możesz potrenować ~ jest to o tyle przydatne, że możesz sporo zadań wykonywać zdecydowanie szybciej, a nawet możesz komuś tym zaimponować jeżeli jego obsługa komputera jest na dużo niższym poziomie.
0 głosów
odpowiedź 19 września 2019 przez AgataMI Nowicjusz (140 p.)
edycja 19 września 2019 przez AgataMI
Hey, odświeżę trochę temat.

Zapisałam się na kurs zawodowy, Cosinus, technik informatyk. Pierwszy rok to EE.08. Pierwszego roku się boję, gdyż nie interesowałam się do tej pory architekturą komputera, sieciami, jak działają itp. Obawy mam związane, z tym że w szkole poziom będzie za niski aby nauczyć sie tego tematu do egzaminu. Chciałam zatem zapytać z jakich książek warto by było korzystać w trakcie trwania nauki przez najbliższy rok szkolny? Tylko, żeby to było coś w miarę przystępnie napisane, dość łatwe do zrozumienia i przyswojenia. Do szkoły zapisałam się, żeby zdobyć tytuł technika informatyka, ale pracować zamierzam jako frontend developer, więc pierwszy rok szkoły chciałabym opanować w stopniu dobrym, podstawy bez zagłębiania się jakoś super głęboko w ten temat.

 

Mały edit: skłaniam sie do zakupu serii polecanej na kanale Kwalifikacja EE.08. Helion. Czy seria ta będzie wystarczajaca? Czy powinnam w coś jeszcze zainwestować?
komentarz 19 września 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Że sam kończyłem technikum o tym profilu, tylko, że w starym systemie, mogę powiedzieć, że to co będzie poruszane w szkole zupełnie wystarczy. Pieniądze, które chciałaś zainwestować w książki do wyżej wymienionej kwalifikacji, tak na marginesie, nigdzie tego nie szukają, zainwestuj w to co chcesz robić, czy frontend. Książki, kursy, cokolwiek co Ci się zwróci.
komentarz 19 września 2019 przez AgataMI Nowicjusz (140 p.)
Generalnie zainwestowanie ok 100 - 150zł jednorazowo w ksiazki, ktore pomoga mi sie lepiej przygotowac do egzaminu jest jak dla mnie OK :) Kwoty ktore inwestuje we fronta sa sporo wyzsze, a po prostu bede sie czula bezpieczniej jak bede miala w domu sprawdzone zrodlo do nauki. Chcialam sie zapytac o ksiazke Head First. Sieci komputerowe. Edycja polska. Mam kilka pozycji z tej serii i bardzo je lubie :D lubie taki spsób nauki, ale pewnie tej ksiazki nikt tutaj nie mial, nie przerabiał? Poziom przedszkole? :D
komentarz 19 września 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Osobiście nadal twierdzę, że to strata pieniędzy. To samo źródło wiedzy masz w internecie. Ogólnie tematyka będzie poruszana na zajęciach, wystarczy na nich być. Jeżeli książki sprawiają, że czujesz się lepiej, to kup je. Tylko czy aby na pewno pomogą...

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 271 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 258 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...