• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie potrzebne dyski jako file hosting

Object Storage Arubacloud
0 głosów
494 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2019 w PHP przez Kacperhehe Bywalec (2,930 p.)
Jest jakaś szansa aby nie potrzebne dyski jakąś podłączyć pod jakiś hosting czy coś takirgo

Bo mam 1,5tb miejsca na 2 dyskach.

I jakąś je podłączyć do laptopa i hostowac miejsce na moj serwer www aby tam były pliki użytkownikow

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 5 kwietnia 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
A chcesz na tym zarobić czy nie? Teraz jest sporo takich usług rozdawanych bezpłatnie. Serwer VPS z linux można dostać bezpłatnie. Serwer VPS z windows serwer kosztuje trzy dolary miesięcznie. Poza tym użytkownicy będą się bali że za tydzień zmienisz zdanie i zrezygnujesz z prowadzenia tej usługi. Mogą się tez bać że będziesz miał dostęp do zawartości plików.
komentarz 5 kwietnia 2019 przez Kacperhehe Bywalec (2,930 p.)
Gdzie znajdę hosting z dużą ilością miejsca za te 3$ miesiecznie.

widziałem max po 100gb.
komentarz 6 kwietnia 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
edycja 6 kwietnia 2019 przez mrspock1
To zależy ile miejsca potrzebujesz. W tej chwili nie powiem dokładnie odnośnie hostingu linuxa VPS. Pamiętam że po kilkunastu minutach szukania znalazłem kilka takich bezpłatnych serwisów a jeśli był to windows serwer, to płaciło się trzy dolary miesięcznie. Ja na linuxa nie robię programów, więc potrzebowałem serwer VPS z systemem windows. żeby na niego dać moją aplikację internetową jako program typu exe. Tanie serwery windows z małą ilością HDD są "Amazon aws". Na stronie reklama jest nieprawdziwa bo serwer nie jest bezpłatny tylko kosztuje trzy dolary miesięcznie. Nie pamiętam czy oni oferują bezpłatne serwery linuxa. Jeśli chcesz serwer VPS z systemem windows server, to pamiętaj że musisz swojej aplikacji nie tylko dać uprawnienia wyjścia na zewnątrz w firewallu, ale musisz to jeszcze ustawić w "zasadach grup" gdzie odblokowujesz wszystkie porty. Zwykły system operacyjny windows nie wymaga tego odblokowania w zasadach grup, ale VPS są oferowane tylko przez windows server. Każa ci zapłacić kartą płatniczą i będą obciążać miesięcznie. Trzy dolary płacisz za wynajem serwera z mimimalnymi wymaganiami, bo jak weźmiesz większe, to ciebie więcej obciążą.

Jako alternatywę możesz postawić serwer w domu na jakimś drugim nie wykorzystywanym małym komputerze jeśli masz zewnętrzne IP. Jeśli nie masz zewnętrznego IP możesz starać się usilnie kilka razy jednak go dostać u dostawcy internetowego Nazywa się to wyłączenie CGNAT i przywrócenie publicznego adresu IP. Jeśli w żaden sposób nie dasz jednak rady dostać zewnętrznego IP to pozostaje skorzystanie z usług tunelowania na przykład ngrok.com

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 239 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2019 w PHP przez Kacperhehe Bywalec (2,930 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 2,048 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2017 w Offtop przez arek01996 Stary wyjadacz (12,100 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 280 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...