• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sens takiego rozwiązania (chat, aplikacja webowa);

0 głosów
65 wizyt
pytanie zadane 26 marca w Sprzęt komputerowy przez Hiskiel Pasjonat (22,800 p.)
edycja 26 marca przez Hiskiel

Cześć.

Z racji iż mój ISP (Orange indecision) nie pozwala przekierowywać portów, na VPN, choćby najtańszy nie mogę sobie pozwolić (tak, lol), a potrzebuje zrobić program desktopowy w stylu chatu który byłby dostępny nie tylko w LAN i myślałem o dwóch rozwiązaniach:

• chat na LAN i połączenie przez Hamachi
  • napisanie aplikacji webowej na jakimś darmowym hostingu, z którą program by się łączył, a ta by forwardowała wiadomości itd.

Pierwszy punkt nie jest problemem, ale wolałbym bardziej niezależny sposób, jednak nie wiem czy takie rozwiązanie jest dobre. Co o tym sądzicie? 

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 26 marca przez marcin99b Maniak (64,470 p.)
wybrane 27 marca przez Hiskiel

Najlepsza

Oba są dobre, ale myśle że 2 opcja bardziej uniwersalna i przyszłościowa 

Jednak nie każdemu chce się instalować hamachi + konfigurować, im mniej pracy użytkownika tym lepiej

A darmowy hosting do aplikacji niekomercyjnej jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem
Jeśli aplikacja jest open source to możesz użyć https://zeit.co/now

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 100 wizyt
pytanie zadane 23 lipca w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez wsnofi Obywatel (1,510 p.)
–2 głosów
0 odpowiedzi 29 wizyt
pytanie zadane 8 lipca w C# i .NET przez KriX89 Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 93 wizyt
pytanie zadane 27 maja w JavaScript, jQuery, AJAX przez dawid6512 Gaduła (3,630 p.)
Porady nie od parady
Możesz ukryć, zamknąć lub zmodyfikować swoje pytanie, za pomocą przycisków znajdujących się pod nim. Nie krępuj się poprawić pochopnie opublikowanego pytania czy zamknąć go po uzyskaniu satysfakcjonującej odpowiedzi. Umożliwi to zachowanie porządku na forum.Przyciski pytania

66,984 zapytań

113,890 odpowiedzi

241,330 komentarzy

46,940 pasjonatów

Przeglądających: 239
Pasjonatów: 9 Gości: 230

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...