• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

zasilanie długiegoo kabla usb

0 głosów
58 wizyt
pytanie zadane 21 marca w Telefony i tablety przez MiszczuBD Gaduła (4,930 p.)
Witam,
Z góry mówię że historia jest dość komiczna.
Potrzebuje doprowadzić kabel usb do pewnego miejsca w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jednak jako że kabel ma 10m. to pokazuje że ładuje, ale bateria spada powoli... Jest to taki pseudo hub Usb męskie > usb żeńskie. Kupić jakąś "matkę" mocną która to udźwignie czy od razu uciąć męskie usb i do + i - wlutować jakąś kostkę od jakiegoś urządzenia ?
Jakie parametry powinna mieć taka matka lub kostka ? Chodzi tylko o to żeby ładować telefon.
Pozdrawiam (づʘヮʘ)づ
komentarz 21 marca przez PolYGlok Pasjonat (18,510 p.)
Masz 10 metrów kabla usb, dobrze zrozumiałem?

Co to za usb?

Co właściwie chcesz zrobić? Ładować telefon który musi być podpięty pod to urządzenie?
komentarz 21 marca przez MiszczuBD Gaduła (4,930 p.)
Mam 10m huba pasywnego. Jest to zwykłe usb 2.0. Służyć ma jako przedłużka ładowarki...

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 marca przez korsarz Mądrala (5,300 p.)

Przeczytaj ten wątek.

ale ja nie łącze kabli. Mi nie chodzi o przesyłaniu zdjęć z toalety do gniazdka xD Pytam dlatego czy mam odciąć wtyk usb i wlutować matkę od urządzenia z wyższym amperażem ?
komentarz 21 marca przez korsarz Mądrala (5,300 p.)
Jak już to musiał byś podnieść napięcie, a właśnie jakie masz napięcie na końcu kabla?
zaraz sprawdzę
5,06V
I to jest napięcie bez obciążenia jak rozumiem, a dałbyś radę sprawdzić jakie jest jak próbujesz ładować telefon?
spróbuję
4,73V

Hmm, może zerknij tutaj, może to coś więcej pomoże, bo 4.73 V powinno być ok, chyba, że ładowarka daje nominalnie "mały' prąd i przy tej długości kabla moc ładowania spada na tyle, że telefonu nie można podładować.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 170 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 44 wizyt
pytanie zadane 19 września 2018 w Systemy operacyjne, programy przez PolYGlok Pasjonat (18,510 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 25 wizyt
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

67,210 zapytań

114,169 odpowiedzi

241,978 komentarzy

45,754 pasjonatów

Przeglądających: 325
Pasjonatów: 11 Gości: 314

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...