• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

zasilanie długiegoo kabla usb

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
142 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2019 w Urządzenia mobilne przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
Witam,
Z góry mówię że historia jest dość komiczna.
Potrzebuje doprowadzić kabel usb do pewnego miejsca w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jednak jako że kabel ma 10m. to pokazuje że ładuje, ale bateria spada powoli... Jest to taki pseudo hub Usb męskie > usb żeńskie. Kupić jakąś "matkę" mocną która to udźwignie czy od razu uciąć męskie usb i do + i - wlutować jakąś kostkę od jakiegoś urządzenia ?
Jakie parametry powinna mieć taka matka lub kostka ? Chodzi tylko o to żeby ładować telefon.
Pozdrawiam (づʘヮʘ)づ
komentarz 21 marca 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Masz 10 metrów kabla usb, dobrze zrozumiałem?

Co to za usb?

Co właściwie chcesz zrobić? Ładować telefon który musi być podpięty pod to urządzenie?
komentarz 21 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
Mam 10m huba pasywnego. Jest to zwykłe usb 2.0. Służyć ma jako przedłużka ładowarki...

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 marca 2019 przez niezalogowany

Przeczytaj ten wątek.

komentarz 21 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
ale ja nie łącze kabli. Mi nie chodzi o przesyłaniu zdjęć z toalety do gniazdka xD Pytam dlatego czy mam odciąć wtyk usb i wlutować matkę od urządzenia z wyższym amperażem ?
komentarz 21 marca 2019 przez niezalogowany
Jak już to musiał byś podnieść napięcie, a właśnie jakie masz napięcie na końcu kabla?
komentarz 21 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
zaraz sprawdzę
komentarz 21 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
5,06V
komentarz 21 marca 2019 przez niezalogowany
I to jest napięcie bez obciążenia jak rozumiem, a dałbyś radę sprawdzić jakie jest jak próbujesz ładować telefon?
komentarz 21 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
spróbuję
komentarz 21 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
4,73V
komentarz 21 marca 2019 przez niezalogowany

Hmm, może zerknij tutaj, może to coś więcej pomoże, bo 4.73 V powinno być ok, chyba, że ładowarka daje nominalnie "mały' prąd i przy tej długości kabla moc ładowania spada na tyle, że telefonu nie można podładować.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 186 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2020 w Mikrokontrolery przez manager96 Bywalec (2,050 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 272 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 386 wizyt
pytanie zadane 19 września 2018 w Systemy operacyjne, programy przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...