• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozszerzenie Chrome manipulacja popupem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
545 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2019 w JavaScript przez daniel1806 Obywatel (1,780 p.)
Witam.

Zabrałem się za rozszerzenie do Chrome i chciałbym mieć możliwość dowolnej zmiany wielkości i pozycji popupu względem okna przeglądarki, tak żebym mógł zrobić z niego boczny panel przyklejony do lewej lub prawej krawędzi okna przeglądarki. Ponadto nie wiem jak zrobić żeby można było klikać raz na stronie, raz w popup i żeby nie znikał. Zamknięcie okna byłoby tylko przyciskiem wewnątrz niego lub po kliknięciu w ikonę.

Da się to wszystko zrobić? A jeżeli tak, to jak?

I jeszcze jedna sprawa. Miałby ktoś link do dobrej i 100% pełnej dokumentacji pliku manifest.json? Szukam po sieci i nie mogę znaleźć. Wszystko jest na poziomie podstawowym a ja potrzebuję 100%.
1
komentarz 16 marca 2019 przez adrian17 Ekspert (345,220 p.)
edycja 16 marca 2019 przez adrian17

I jeszcze jedna sprawa. Miałby ktoś link do dobrej i 100% pełnej dokumentacji pliku manifest.json? Szukam po sieci i nie mogę znaleźć. Wszystko jest na poziomie podstawowym a ja potrzebuję 100%.

https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Mozilla/Add-ons/WebExtensions/manifest.json (to u mnie drugi wynik w googlu btw)

komentarz 16 marca 2019 przez daniel1806 Obywatel (1,780 p.)
Dzięki :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 marca 2019 przez adrian17 Ekspert (345,220 p.)

Ponadto nie wiem jak zrobić żeby można było klikać raz na stronie, raz w popup i żeby nie znikał

https://developer.chrome.com/extensions/faq#faq-persist-popups

Z tego co wiem, nie ma takiej możliwości; możesz najwyżej zrobić osobną zakładkę ze stroną rozszerzenia którą user otworzy obok, lub w Firefoxie (i chyba Operze) w sidebarze.

Można też wyświetlać "popup" jako część strony przez dodanie HTMLa przez content script, ale będzie się ładował od zera przy każdym przeładowaniu, klikaniu na link etc.

komentarz 16 marca 2019 przez daniel1806 Obywatel (1,780 p.)
No tego się obawiałem. A jest jakiś inny sposób żeby można przeglądać dowolne strony jednocześnie mając boczny panel z własnoręcznie napisanym kodem JavaScript? Chcę sobie stworzyć takie narzędzie i nie wiem jak. <iframe> i strona na ramkach nie działa, bo większość stron w sieci odrzuca takiego requesta.
komentarz 16 marca 2019 przez adrian17 Ekspert (345,220 p.)

Jak mówiłem, możesz mieć własne... cokolwiek na stronie, w tym iframe (z gotowym contentem zamiast URLa). Na przykład okno wybierania elementu do zablokowania w uBlocku jest iframem. Jedyna wada, że ładuje się od nowa przy każdej zmianie strony.

mając boczny panel

Firefox ma dokładnie to, dedykowany sidebar który jest niezależny od kart i ich zawartości.

Jeszcze jedną, podobną do sidebara ale bardziej hackową alternatywą (ale działa też w Chromie), jest customowy panel w devtoolsach.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 136 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 234 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2019 w JavaScript przez mknnn221 Początkujący (460 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 228 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2019 w Inne języki przez bergman Obywatel (1,600 p.)

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...