• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kodzenie obiektowe w c++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
320 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2015 w C i C++ przez subterras Użytkownik (680 p.)
Witajcie, jakiś czas temu zacząłem buildera c++ i nie bardzo podoba mi się forma tego że wszystko tworzymy przeciągając jakies okienka i klikając w programie, jest o wiele mniej kodzenia i to mi się nie podoba, dowiedzialem się że to tylko przejście między obiektówką a konsolą, ale jak to będzie wyglądać dalej i w jakim środowisku pisze się w c++ na wysokim poziomie ? Czy tam nie ma już kompletnie tego pisania wszystkich zmiennych coutów itd ? Troche mnie to zniechęciło więc chciałbym waszej rady, z góry dzięki za pomoc.

 

Aha, jeszcze jedno, nie podoba mi się to że builder sam wyrzuca tyle kodu którego ja i tak nie rozumiem, czy na późniejszych poziomach samemu pisze się okienka itp ?

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 lipca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Wcale nie musisz kodzić okienkowo, możesz z powodzeniem programować obiektowo w konsoli. Na "wyższym poziomie" czyli takim gdzie się wytwarza oprogramowanie użytkowe ważniejszy jest czas wytworzenia a nie wykonania programu. Dlatego nawet jeśli kodzi się w C++ (a dzisiaj już kodzi się w C#/Javie) to i tak okienka się wyklikuje laugh

komentarz 20 lipca 2015 przez subterras Użytkownik (680 p.)
Mam rozumieć że C++ to taka podstawa ale raczej nie wykorzystywana i obecnie kodzi się w C# i Javie ? Myślałem bardzo mocno nad tym czy nie przenieść się na Jave po podłapaniu podstaw ale gdzie nie spojrze to narzekania na Jave i jej optymalizacje :P Co o tym sądzicie ?
komentarz 20 lipca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
W niektórych przypadkach optymalizacja wydajnościowa nie jest aż tak istotna.
0 głosów
odpowiedź 20 lipca 2015 przez niezalogowany
Builder jest już przestarzały, więc jak chcesz z nim skończyć, to po skończeniu kursu lepiej zacznij się uczyć biblioteki Qt, jeśli chcesz robić programy okienkowe oczywiście (tutaj masz najlepsze tutoriale Qt, są po angielsku, ale co tam ;) https://www.youtube.com/playlist?list=PL2D1942A4688E9D63 ). W Qt możesz tworzyć wszystko w kodzie, zarówno jak przeciągając te ikonki na okno. To już twoja sprawa, ale przecież nawet jeśli przeciągniesz to na okno, to stracisz tylko jedną linijkę kodu! To chyba nic ;) A do tego jest szybciej, można zobaczyć co tam masz na okienku, a nie tylko sobie to wyobrazić ;)
0 głosów
odpowiedź 20 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)

Obiektówa nie tylko jest w aplikacji okienkowych ale i w konsolowych.

A nawet w aplikacjach gdzie nie ma żadnego interfejsu. (np. przechowywanie znaków w obiekcje "string")

Polecam zacząć obiektówkę w konsoli, zobaczyć jak się tworzy różne klasy.

 

Aha, jeszcze jedno, nie podoba mi się to że builder sam wyrzuca tyle kodu którego ja i tak nie rozumiem, czy na późniejszych poziomach samemu pisze się okienka itp ?

Mozesz samemu ale to o wiele dłużej ci to zajmie. 

Jak pisałem wcześniej, ogarnij obiektówkę w konsoli a zrozumiesz nawet dużo co bulider tworzy.

0 głosów
odpowiedź 20 lipca 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Należy pamiętać, że język, paradygmat oraz środowisko programowania to są różne sprawy. Obiektowość nie równa się pisanie programów w Builderze. Jest on tylko pomocą, aby poprzez interfejs graficzny, sprawniej i efektywniej tworzyć programy. Język i paradygmat to tylko podstawa tej całej konstrukcji. Przecież nikt nie zabrania ci tworzyć aplikacji okienkowych tylko poprzez pisanie kodu albo obiektowych aplikacji konsolowych :)

Podobne pytania

+2 głosów
10 odpowiedzi 1,024 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 582 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2019 w C i C++ przez MakaBresk Obywatel (1,060 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 860 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...