• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

nałóg uniemożliwiający kodzenie: YouTube

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
992 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
edycja 27 lipca 2015 przez Pan Kulomb

Witam,

Oglądanie filmów na YouTube to jest już u mnie nałogiem. Subskrybuję około 170 kanałów. Przez to coś co zrobiłbym w kilka godzin/dni robię tygodniami/miesiącami. Próbowałem wprowadzić coś takiego, że w ciągu dnia oglądam tylko to co aktualnie potrzebuję, ale się nie udało. Gdy wchodzę na YT to zaczynam inaczej myśleć. Myślę sobie, że mam teraz czas, że i tak czegoś się dowiem z danego filmu. Tylko, że informacje z filmów, których w danym momencie nie potrzebuję bardzo szybko zapominam. Jak z tego wyjść? Ma tu ktoś jakiś nałóg, który przeszkadza mu w programowaniu?

Nie zgadnlibyście co pomogło. Zrobiłem sobie kilkanaście playlist i teraz wystarczy, że dodaję filmy do playlist. A oglądam wieczorem tylko filmy z danej kategorii. Nieobejrzane filmy narastają, ale nie mam już wrażenia, że je "straciłem".

10 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
wybrane 25 czerwca 2015 przez Pan Kulomb
 
Najlepsza
proponuje zainstalowac rozszerzenie do przegladarki ktoro umozliwi np tylko godzine dziennie ogladac filmy na YT :) Za chwile napiszę nazwę rozszerzenia.
komentarz 25 czerwca 2015 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
StayFocusd <== dla chrome :)
+10 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez niezalogowany
Stary, jasno sobie musisz powiedzieć NIE. Rozszerzenia, blokady i inne pierdoły to tylko półśrodki, jak nie wejdziesz na YT to znajdziesz sobie pierdyliard innych zajęć, byleby tylko nie robić tego co masz zrobić. Jesteś facet, czy nie?
komentarz 25 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,730 p.)
Może być np. objawem depresji, a wówczas tego typu naciski i próba zmuszania do działania mogą (chociaż niekoniecznie) odnieść odwrotny skutek.

Mogą być objawem prokrastynacji - wówczas takie nawoływania nic nie zmienią.
komentarz 25 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
O matulu. Wcześniej nie znałem tego słowa, ale...

Zauważam u siebie silne objawy prokrastynacji. D:

Chyba że to po prostu takie "robienie wszystkiego tylko nie tego, co trzeba". ;D
komentarz 25 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,730 p.)
Ponoć prokrastynacja to dawniej było lenistwo ;) Ale nie oszukujmy się - w pewnym momencie jest granica, po przekroczeniu której faktycznie można to uznać za chorobę
komentarz 25 czerwca 2015 przez niezalogowany
Teraz rozumiem, dlaczego mi najkę odebrali :/
komentarz 25 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
Noooo właśnie ostatnio sporo sobie o tym myślałem. U mnie to zaczyna być chorobliwe. Właściwie już zaczęło jakiś czas temu.

Dzięki, że mi to uświadomiłeś. :)
+2 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Ja mam tak samo, tyle że ze steam.
0 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
napisz sobie taki program ktory bedzie ci wylaczal przegladarke jak wpiszesz youtube :D

jak chcesz to moge ci cos takiego napisac
komentarz 25 czerwca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
"przyjdziemy do niego i rozwalimy mu komputer :D" W jakiej grze?
komentarz 25 czerwca 2015 przez niezalogowany
W żadnej :| Pójdziemy od niego w realu (nie mylić z Tesco :3) i rozwalimy mu komputer np. młotkiem :| Nigdy tak nie robiłeś? ;D
komentarz 26 czerwca 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
pomylic gre z realem, no niezle xD
komentarz 26 czerwca 2015 przez niezalogowany
Ja dzisiaj tak miałem! Idę sobie z kolegą, patrzę, naprzeciwko nas jest jakaś powiedzmy szopa, taka lekko brudna, biała, prosta ściana i aż chciało mi się w nią walnąć portalgunem :D Ostatnio grałem, drugi raz przeszedłem Portala, żeby sobie przypomnieć jaka to fajna gra, ale jak widać trochę przesadziłem ;D
komentarz 27 czerwca 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
ahhh te gry xDDD
0 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Musisz postanowić aby nie wchodzic na YT i dzięki samodyscyplinie wytrwać w nim. Możesz też spróbować brutalnej metody i zablokować sobie YT. Tak to już jest z nałogiem, że łatwo sie do niego przyzwyczaić ale odzwyczaic sie jest już trudno.
0 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Też mam subskrybowane duzo kanałów ale tak naprawdę oglądam z tego bardzo mało, jakbym miał oglądać wszystko to brakło by życia. Wybierz sobie dwa - trzy ulubione programy na youtube i tylko je oglądaj
komentarz 25 czerwca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Tylko kilka osób nagrywa regularnie, a oglądam kilkanaście.
0 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez niezalogowany
Hm, jak już wchodzę na kompa, to jak nie programuję, to albo gram w gry (których ja nie zrobiłem ;)), albo wchodzę na to forum, to forum jest moim nałogiem!!! Ahahahahahah O_o Nie no, żartuję, ale rzeczywiście, całkiem często tu zaglądam ;)
0 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
A nie prościej wyłaczyć internet?

Albo zablokować stronę w routerze a nastepnie zmienić hasło na masakryczne ciężkie do zapamiętania np."8moersvtQWAEoyn9WftyD"?

I wtedy jedyną opcją jest restart routera, a potem jej konfiguracją.
komentarz 25 czerwca 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,780 p.)
Uzalezniony człowiek nie będzie widział problemu w ponownej konfiguracji routera, byle tylko sobie na YT wejść jak go chęć złapie. :P Nie rozumiem, jak można się uzależnić od YT, ale wiem, że to się zdarza, mam tak samo z kumplem. Spóźnia sie do roboty albo na egzaminy dlatego, że ma super wypaśny telefon i ogląda losowe filmiki na YT do późna, zamiast iść spać. Trochę to chore. :>
komentarz 25 czerwca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Tylko że kolega ma zamiar uczyć się kodowania, czytać o tym i nie ma opcji pracy bez łącza internetowego...
komentarz 25 czerwca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
A książki?

Internet nie jest jedynym źródłem wiedzy!
komentarz 25 czerwca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Ta dyskusja do niczego nie prowadzi. Kolega musi mieć internet i koniec. Rozwiązuje zadania algorytmiczne na konkurs i musi wysyłać ciągle kody. I co?
komentarz 25 czerwca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Pendrive? dowolny pojemnik pamięci na dane?

Nic nie musi.

Przecież go nie zabiją za brak internetu...
0 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez niezalogowany
Zablokuj zabijacze czasu (YT & FB & INNE) na hostach :) Zablokuj ten katalog haslem wpisanym na pale, chyba nie wiem czy bedzie ci sie chcialo instalowac system od nowa dla ogladania filmow na YT. Jest jeszcze zaleznosc co ogladasz jezeli np. Tak jak ja jakies tutoriale do frameworkow albo jakies techniczne tutoriale, to chyba dobrze bo sie uczysz.
komentarz 26 czerwca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Oglądam tutoriale, tylko że zwykle nie o tym czego aktualnie potrzebuję.
0 głosów
odpowiedź 26 czerwca 2015 przez Newtonik Gaduła (3,660 p.)
Jak uczyłem sie kiedys programowania lubiałem pisać na gg i się uczyć. Potem próbowałem wyłaczać choć przychodziło to z trudem. Teraz to z automatu robie :).

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 626 wizyt
+2 głosów
6 odpowiedzi 725 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 325 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2018 w Offtop przez krzakurts Obywatel (1,470 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...