• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie webowe jako dodatkowa praca dla osoby pracującej fizycznie. Warto próbować?

Object Storage Arubacloud
+7 głosów
982 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez coldhands Początkujący (340 p.)
Witam wszystkich. Jestem rolnikiem (śmiech na sali, nie?), to mnie cieszy, robię to co lubię. Ale nie jest to sposób zarobkowania szczególnie lukratywny i charakteryzuje się sezonowością zarobków (innymi słowy zimą i wczesną wiosną nie widuję pieniędzy). Potrzebna mi robota, którą mogę wykonywać zdalnie, na umowę o dzieło tak, żeby móc jednocześnie nie zaniedbywać pracy na roli i nie stracić ubezpieczenia KRUS.

Trafiłam niedawno na kanał You tube Pana Zelenda i oświeciło mnie - to nie jest trudne, rozumiem co się dzieje.Wykonuję po kolei tutoriale, owszem, nawet mnie to cieszy. Czytam "creating website-missing manual" "html5 missing manual".

Ale, no właśnie. Jak to teraz przełożyć na działalność zarobkową, kiedy w CV figurują studia nijak niezwiązane z informatyką  + ładnych parę lat prowadzenia działalności rolniczej.. i nic więcej. Rynek zalewany jest co roku absolwentami techników informatycznych i studiów informatycznych, z jakiej racji ktoś miałby wziąc na staż akurat mnie, zwłaszcza staż zdalny?

Potrzebuję pomysłu:
-Jak zacząć. Może zrobić kilka stron, wrzucić na OLX czy gumtree i zaoferować zrobienie strony darmowo, za referencje?
-Jak nauczyć sie robienia layoutów w Photoshopie, ich cięcia i kodowania? (Może ktoś zna dobry tutorial, może być po angielsku)
-Jak zdobyć niepłatny, zdalny staż?

A może uważacie, że porwałam się z motyką (nomen omen) na słońce i nie jest to dobry pomysł? Nie ukrywam, moją motywacją jest chęć zarobienia dodatkowych pieniędzy, a nie nagle odkryta pasja.

Chętnie poczytam wszelkie sugestie/uwagi/konstruktywną krytykę.

7 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
edycja 24 kwietnia 2015 przez joker
 
Najlepsza
Proponuję abyś zrobił swoje proste portfolio i wrzucił je do sieci. Możesz także dodać ogłoszenia na takie portale jak olx.pl, może się ktoś zgłosi. Jednak pamiętaj, że na początku na pewno dużo nie zarobisz.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez coldhands Początkujący (340 p.)
Dzięki za odpowiedź!
+3 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Odnoszac sie do samego tytułu pytania, Tak !! Zawsze warto spróbować
+2 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Kabotyn Mądrala (5,650 p.)
edycja 8 kwietnia 2015 przez Kabotyn
Jak zauważyłaś konkurencja jest duża... na początek jak chcesz jakieś zlecenie, które nie jest po znajomości, musisz mieć co pokazać przyszłemu zleceniodawcy. Zrób kilka stron/projektów i chwal się tym. Może zacznij od strony swojego gospodarstwa?

Jeżeli chciałabyś sobie dorobić prostymi "stronkami" proponuję zainteresować się WordPress'em (taki fajny CMS) i szablonami do niego (płatne i bezpłatne). Mając szablon i opanowanego Wordpressa jesteś wstanie zrobić prostą firmową stronę w kilka dni (albo godzin jak klient nie jest wybredny). Wszystko zależy od tego jakie strony chcesz robić.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Kabotyn Mądrala (5,650 p.)
Portfolio możesz budować np. robiąc też stronę znajomemu jak np. tez ma gospodarstwo. (i może przy okazji Ci coś zapłaci)
komentarz 8 kwietnia 2015 przez coldhands Początkujący (340 p.)
Strony firmowe to myślę dobry początek. Myślałam też o stronie regionalnej, np, szlaki turystyczne, rowerowe, opisać; zabytki, gospodarstwa agroturystyczne - coś co by może więcej ludzi chciało obejrzeć. Wordpressem też sie zainteresuję, dzięki za podpowiedź!
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Kabotyn Mądrala (5,650 p.)
Też dobry pomysł, jak by Ci się udało wypromować taką stronę to jeszcze mogłabyś czerpać z niej zysk, ale to w dłuższej perspektywnie :)

A i dobra rada na przyszłosć... nie psuj rynku zaniżonymi cenami :D
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Jężeli miałoby być to zajęcie nastawione tylko na zarobek, radziłbym spróbować w innym kierunku. Na pewno istnieje wiele innych form zarobku, które mogłyby przynosić korzyści już od początku działalności i wymagałyby mniejszej pracy niż programowanie. Jeżeli jednak wybór tej pracy jest spowodowany choć malutkim zainteresowaniem tematem to serdecznie zachęcam i pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez GrzesiekB Gaduła (3,720 p.)
W WebDevie raczej musisz to robić z pasji - z musu twórczość raczej słabo wypada. Jeśli myślisz o tym poważnie co będzie w porze wiosennej/letniej/jesiennej kiedy napewno masz sporo pracy, której Ci nie zazdroszczę? Oczywiście możesz a nawet powinieneś spróbować, ale jest dużo dzieciarni, która uważa się za wielkich developerów i zaniżają ceny na maksa - bo na kino starczyło :) Oprócz HTML/CSS musiałbyś poznać minimum PHP i JS. Dopiero wówczas masz jakieś szanse... Pomysl o tym inaczej - zrób najpierw idealną stronę dla swojego gospodarstwa. Pokaż ją na forum do oceny - najwyżej ktoś Cię sprowadzi do realiów :) a Ty nic nie stracisz, bo gospodarstwo stronę też powinno mieć i kto wie, czy taka strona nie przyniesie Ci więcej zysków niz developerka :)
komentarz 8 kwietnia 2015 przez coldhands Początkujący (340 p.)
Php i JS też już powoli poznaję. Stronę gospodarstwa chciałabym zrobic od razu ze sklepem, więc wiadomo, przed php nie ucieknę. Jak będę mieć gotowe coś godnego uwagi na pewno wrzucę na forum. Dzięki za odpowiedź!
komentarz 8 kwietnia 2015 przez GrzesiekB Gaduła (3,720 p.)
Ze sklepem powiadasz? Hmmm, powodzenia, bo plan jest niezwykle ambitny.

Nie chcę Ci podcinać skrzydeł - zrób najpierw stronę gospodarstwa - sklepy mają tyle "tajemnych" mechanizmów, że jego zrobienie od postaw to naprawdę długa praca (jestem właśnie na takim etapie).
0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Jeżeli czujesz że to lubisz robić, zgłębiaj wiedzę, a gdy siępoczujesz silny, uderz na rynek :)
–5 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Robienie za darmo czy prawie pół darmo tylko psuje rynek, jeśli dopiero co zaczynasz to najpierw skup się na stworzeniu jakiś własnych projektów, a dopiero po pewnym czasie możesz łapać zlecenia, ale i tak będzie ciężko, bo konkurencja jest spora.

Podobne pytania

+2 głosów
5 odpowiedzi 356 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 529 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 927 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...